Maqedoni

Rajoni

Bota

Scrolling Box

Teknologji

Telefoni revolucionar Samsung Galaxy S20 – tani në Gjirafa50

Gjiganti i teknologjisë, kompania Samsung, ka lansuar mbrëmë telefonin e shumëpritur Samsung Galaxy (S20, S20+ dhe S20 Ultra). Telefonin që ...

Më tepër »

Interneti 5G do të ndryshojë jetën rrënjësisht

Me shpejtësi 100 herë më të lartë se rrjeti I tanishëm 4G, kompanitë e teknologjisë në gjithë globin deklarojnë se ...

Më tepër »

Zbulohet teknologjia e re për transplantimin e mëlçisë

Një teknikë të re kirurgjikale që e bën më të lehtë transplantimin e organeve. Dhuruesit kanë më pak dhimbje, më ...

Më tepër »

Apple pritet te nxjer ne Mars nje iphone te ri.

iPhone i lirë i Apple, i cili është përfolur për muaj të tërë, do të hyjë në prodhim në shkurt ...

Më tepër »

Shëndeti

Shqipëria zyrtarisht në Farmakopenë Evropiane, rritje e standarteve të cilësisë së barnave

Barnat të cilat do të qarkullojnë në Republikën e Shqipërisë do të kenë standardizimin e procedurave të cilësisë të njëjta ...

Më tepër »

Zbulohet teknologjia e re për transplantimin e mëlçisë

Një teknikë të re kirurgjikale që e bën më të lehtë transplantimin e organeve. Dhuruesit kanë më pak dhimbje, më ...

Më tepër »

Njerëzit që nuk arrijnë në orar janë më të suksesshëm

Sa herë ju ka ndodhur të prisni dikë me minuta që zgjasin sa orë të tëra, ndonëse orarin e takimit ...

Më tepër »

A mund të ndalojë përhapjen e viruseve maska higjenike e gojës?

Një nga imazhet e qëndrueshme të çdo shpërthimi të virusit është njerëzit në maska kirurgjikale. Përdorimi i tyre për të ...

Më tepër »