A po e pengon marrëveshjen e madhe mes VV-së dhe LDK-së, partia e Kadri Veselit? Kadriaj zbulon detaje të rëndësishme

Dilema e koalicionit VV-LDK kanë krijuar një “ngërç”. Dy subjektet më të mëdha në vend, edhe me tej nuk po arrijnë pajtimin për marrëveshje për bashkëqeverisjeje, ashtu siç kishin premtuar.

Njohësi i ekonomisë, Mustafë Kadriaj, në një prononcim për gazetën “Bota sot”, ka thënë se është e çuditshme dhe absurde se si Kosova nga shembulli i organizimit të zgjedhjeve, shkoi tek zvarritjet e certifikimit dhe ngërçet politike.

Subscribe Me