Kurrë mos i përzieni këto fruta, mund të shkaktojnë sëmundje serioze! (Video)

Konsumimi i pemëve dhe perimeve është shumë i rëndësishëm për shëndetin tonë.

Sidoqoftë, janë disa gjëra me të cilat nuk duhet të eksperimentojmë, si përzierja e dy frutave apo perimeve ose ngrënia e tyre në të njëjtën kohë, transmeton Lajmi.net.

Përzierja e fruteve dhe perimeve jo vetëm që mund të jetë e dëmshme por edhe fatale.

Më poshtë gjeni kombinimet që nuk duhet t’i bëni:

Bananet me puding.Karrota dhe portokaj.Qumësht dhe ananas.Limon dhe papaja.Qumësht dhe portokall.Frute dhe perime.

Se çfarë shkaktojnë dhe si mund t’i hani, shikoni videon më poshtë.