Teknologji

Apple lëshon iOS 10.3 – këto janë risitë

Apple ka lëshuar sot iOS 10.3 për iPhone dhe iPad, që sjell një opsion të ri për lokalizimin e AirPods dhe përmirësime për CarPlay. Versioni ...

Read More »

Tesla kushton më lirë të sigurohet sepse rastet e ndeshjeve janë më të rralla (Foto)

Kompania e sigurimeve Root, me bazë në Ohio të Shteteve të Bashkuara, ka bërë të ditur se pronarët e modeleve Tesla, do të paguajnë shumë ...

Read More »

Do ‘çmendeni’ kur të shikoni koleksionin e makinave të Trump

Çdo president i ri i SHBA-së ka vëmendje të madhe mediatike sa i përket jetës së tyre private, por ndoshta askush më shumë se Donald ...

Read More »

Facebook sjellë një buton të ri (Foto)

Pas disa vitesh, Facebook më në fund po e përvetëson veçorinë e GIF (imazheve të animuara). Duke filluar prej javës së ardhshme, Facebook do të ...

Read More »

Kjo është ura e parë në botë e shtypur me printer 3D (VIDEO)

Një park në Madrid i kënaqë vizitorët urën e shtypur me printer 3D, të parën e këtij lloji në botë. Instituti katalonas i arkitekturës së ...

Read More »

Ky ishte celulari më i shitur gjatë vitit 2016

Celulari iPhone 6S i Apple ishte celulari më i shitur në botë vitin e kaluar, duke mposhtur kështu rivalët si modelet S7 të Samsung, thuhet ...

Read More »

Apple rrit hapësirën e iPhone SE

Për hir të njëvjetorit të iPhone SE, Apple ka lëshuar në treg versionet e reja me madhësi dyfish më të madhe se versionet e para. ...

Read More »

BMW premton 40 modele të reja deri në fund të 2018-s

BMW Group ka premtuar se do të sjellë 40 modele të reja po të përditësuara me tre markat e saja luksoze, BMW, Mini dhe Rolls ...

Read More »

Vjen një ndryshim i ri në Facebook që s’do t’ju pëlqejë aspak

Facebook është gati që të bëjë edhe një ndryshim tjetër të madh në “news feed”. Raportohet se ky rrjet social është duke e testuar një ...

Read More »

Google do të mbajë 80% të tregut të reklamave në segmentin e kërkimit

Pjesa e tregut e kompanisë Google në industrinë e reklamimit nga kërkimet deri në vitin 2018 do të mund të ngritën në 80 për qind. ...

Read More »