Teknologji

Si e xhiron Samsung S8 ngritjen e aeroplanit live (Video)

Samsung Galaxy S8 po del të jetë një nga krijimet më perfekt në teknologjinë e telefonëve. S8 po vlerësohet maksimalisht nga ekspertët në ditët e ...

Read More »

Apple lëshon iOS 10.3.1 – ja pse duhet ta instaloni

Apple ka lëshuar sot iOS 10.3.1 për iPhone dhe iPad. iOS 10.3.1 vjen vetëm një javë pasi Apple lëshoi iOS 10.3, version i cili u vlerësua ...

Read More »

Ja cili është sistemi operativ më popullor në botë

Të dhënat e fundit nga kompania NetMarketShare konfirmojnë dominimin e sistemit operativ Windows 7. Se sa kohë do të zgjasë ky trend, ne nuk e ...

Read More »

Gjenerata e re e memories RAM sjell shpejtësi të dyfishtë

Nëse punoni me kompjuterë, atëherë e dini se RAM (Random Access Memory) është një nga detajet më të rëndësishme në mozaikun e cilësisë së lartë, ...

Read More »

Si ta zhbllokoni iCloudin e iPhonit me një metodë të thjeshtë (Video)

Bllokimi i iCloud është më i rrezikshmi për të humbur një telefon. Por, ky problem nuk po del të jetë fundi i botës. Në videon ...

Read More »

Keni këto lloje celularësh? Messengeri do iu zhduket përgjithmonë

Messenger, aplikacioni shumë popullor i Facebook, të cilin e përdorim për të shkëmbyer mesazhe me njëri-tjetrin do dalë jashtë përdorimit në disa telefona celularë që ...

Read More »

Meqë pronari s’i ka paguar taksat, LaFerrari i 1.3 milion dollarëve do të shndërrohet në skrap (FOTO)

Super-makina LaFerrari pritet të shtypet dhe të kthehet në metal për shkrirje, sepse pronari i paemëruar e kishte futur ilegalisht në Afrikën e Jugut. Meqenëse ...

Read More »

Ja sa kushtojnë modelet e reja të Samsung Galaxy S8 dhe S8+ (VIDEO)

Samsung Galaxy S8 është prezantuar sot. Ky telefon fantastik pritet të dal në treg me datë 21 prill. Në SHBA, modeli S8, me ekran 5,8 ...

Read More »

Prezantohet më në fund Samsung Galaxy S8 (Video)

Ashtu siç kishte premtuar, Samsung mbërriti plot risi me modelin e fundit të serive Galaxy, S8. Telefoni inteligjent dallon nga paraardhësit e tij që në ...

Read More »

Tri arsye pse duhet ta instaloni iOS 10.3

Apple ka lëshuar të hënën iOS 10.3 për iPhone dhe iPad. Versioni më i ri i sistemit operativ mobil të Apple nuk sjell diçka madhore, ...

Read More »