Teknologji

Microsoft më në fund publikoi krejt atë që Windows 10 mbledh rreth nesh (VIDEO)

Me Windows 10 Creators Update, Microsoft për herë të parë ka publikuar informacionin mbi atë se cilat nga të dhenat e konsumatorit mblidhen nga secili ...

Read More »

Dihen detajet e para për Microsoft Surface Pro 5

Microsoft Surface Pro 5  Nëse është për t’iu besuar raportimeve të ndryshme në internet, Microsoft Surface Pro 5 do të jetë vetëm version i ri-dizajnuar ...

Read More »

Samsung ndërpret prodhimin e fotoaparateve digjitale?

Para dy vitesh ka pasur raportime se Samsung planifikon të mbyllë departamentin e vet për prodhimin e kamerave digjitale. Po sipas këtyre raportimeve sugjerohej se ...

Read More »

YouTube kufizon përfitimet financiare

Pesë vjet më parë, YouTube hapi programin e partneritetit me të gjithë. Kjo do të thoshte se kushdo mund të hynte në shërbim, të ngarkonte ...

Read More »

Kthehet Mini klasik i para 60 vjetëve, kushton rreth 60 mijë euro

Kompania David Brown Automotive, e cila në panairin e sivjetmë të automobilave në Gjenevë prezantoi modelin Speedback GT si replikë ndaj modelit klasik Aston Martin ...

Read More »

Mercedesi bën të ditur modelin me të cilin sfidon konkurrentët (Foto)

Modeli AMG GLC63, tregon se Mercedes nuk do të zmbrapset nga rivalët Jaguar F-Peace SVR dhe Porsche Macan Turbo. Ky crossover SUV, që prodhuesi gjerman ...

Read More »

Kjo guaskë tualeti e teknologjisë së lartë kushton 10,000 USD [FOTO / VIDEO]

Nëse jeni lodhur duke pastruar guaskën e tualetit pasi keni kryer nevojën në të dhe keni 10,000 USD, atëherë kjo guaskë është zgjidhja e duhur ...

Read More »

8 arsye përse njerëzit blejnë vetura luksoze

Njerëzit e pasur blejnë vetura luksoze për shumë arsye. Express sjell në vazhdim 8 arsyet përse ata bëjnë një zgjedhje të tillë. 1. Tërheqin vëmendje ...

Read More »

Zyrtarizohet modeli i ri i telefonit, Huawei P10

Huawei P10 Lite është bërë zyrtar, pas një numri rrjedhash dhe spekulimesh të ndryshme. Modeli i ri në linjën P10 fokusohet në performancë më të ...

Read More »

Smartfonët do të vdesin dhe pastaj vjen diçka shumë më e çmendur

Një ditë, edhe pse jo kaq shpejt, por më shpejt se ne mund të imagjinojmë, telefonat e mençur do të zhduken, në të njëjtën mënyrë ...

Read More »