Teknologji

4 nga 5 aplikacionet më të shkarkuara në internet janë në pronësi të Facebook [FOTO]

Facebook vazhdon të ketë rritje të madhe në treg, këtë e dëshmojnë statistikat e fundit në lidhje me aplikacionet më të shkarkuara në botë. Hulumtimi ...

Read More »

Rogozin: Me robotin që gjuan me dy duart nuk po krijojmë Terminatorin (FOTO)

Roboti humanoid FEDOR do të lëshohet për fluturim në hapësirë në vitin 2021. Ai është i gatshëm që të gjuajë me armë me të dy ...

Read More »

Kjo ju duhet të gjithëve: Si ta ndezni veturën me litar, kur ju është hargjuar bateria (VIDEO)

Të gjithëve që vozitin ose edhe familjarëve të tyre ju ka ndodhur të gjinden në një situatë të tillë: Kur vetura nuk ndez dhe planet ...

Read More »

Apple merr dritën jeshile për të testuar veturat pa shofer në Kaliforni

Apple Inc ka siguruar një leje për të testuar automjete autonome në Kaliforni, ka treguar Departamenti Amerikan i Automjeteve të premten. Apple me këtë i ...

Read More »

Zbulojeni nëse iPhone-i juaj është fals

Shumë njerëz kur blejnë një celular të ri duan ta dinë nëse ai është origjinal apo dikush është duke i mashtruar. Nëse dëshironi të dini ...

Read More »

Instagram Stories bëhet më i madh sesa Snapchat

Ka shumë njerëz që e kritikojnë Facebook-un për krijimin e Stories si funksion në shumë prej aplikacioneve dhe shërbimeve të saj. Por njëra prej tyre ...

Read More »

Rikthehet pas 20 vitesh Lincoln Navigator

Modeli Navigator që është lansuar për herë të parë më 1998, tani rikthehet me shumë ndryshime. Lincoln ka lansuar një SUV me shtatë ulëse, të ...

Read More »

BMW përplaset në muri, nuk e gjen asgjë (Foto)

Në shikim të parë, kjo BMW e fotografuar më poshtë duket sikur i përket një pune arti në të cilën pjesa e përparme e saj ...

Read More »

Makina e vetme ‘Arrow Blue Porsche 918’ del në ankand

Kur veturat sportive dalin në ankand, zakonisht ato janë të viteve 1950 dhe 1960, por në shitjen e radhës kemi të bëjmë me një Porsche ...

Read More »

Siri në të ardhmen do ta njohë vetëm zërin tuaj

Për të rritur sigurinë e pajisjes tuaj, Apple ka patentuar një sistem në gjendje të njohë vetëm një zë. Në këtë mënyrë, nuk do të ...

Read More »