Teknologji

Spectacles të Snapchat tani mund të blihen për 130 dollarë

Kompania amë e Snapchat, Snap, pak kohë më parë ka lansuar një produkt intrigues – syzet Spectacles që mund të inçizojnë video 10-sekondëshe. Produkti ka ...

Read More »

Ja si pritet të jetë iPhone 8 (Shqipweb)

Ashtu si çdot vit, kompania “Apple” pritet të nxjerrë këtë vit versionin e ri të iPhone, “iPhone 8”. Britanikja “The Sun” ka publikuar disa versione ...

Read More »

A është celulari juaj origjinal? Ja mënyra se si ta zbuloni në pak minuta

Në ditën e sotme është e veshtirë të blesh një celular, të paguash një shumë të madhe për të dhe në fund të mos jesh ...

Read More »

Zbulohet një tablet i ri Samsung, një klon i Surface?

Nuk është surprizë të mësojmë se Samsung po ndërton një tablet të ri Windows 10. Informacionet e fundit kanë sugjeruar se mund të jetë një ...

Read More »

Edhe “WhatsApp” kopjon rrjetin social “Snapchat”

Rrjeti i njohur social në internet, “Snapchat” njihet për risinë që ajo ka sjellë në hedhjen e fotove të quajtura “Story” të cilat shfaqen për ...

Read More »