Teknologji

Gjithçka që nuk dini mbi veturat e blinduara

Me kalimin e viteve, përpunimi i materialeve dhe saktësia e testeve kanë përcaktuar disa nivele të ndryshme çertifikimi që përkojnë me rezistencën ndaj kalibrave të ...

Read More »

Meizu sjell mbushësin mCharge 4.0. në MWC

Meizu ka aranzhuar një ngjarje në MWC, më 28 shkurt të në Barcelonë. Slogani i posterit promovues është “Më shpejtë se kurrë”, dhe kjo është ...

Read More »

Samsung do të fillojë provat e internetetit super të shpejtë 5G në Londër

  Duke qenë partner me telekomin Arqiva, Samsung do të ofrojë internet 5G pa tel, si një alternativë më të lirë për fibra broadband. Samsung ...

Read More »

10 aplikacionet më të blera nga përdoruesit e iPhone

  Ka miliona aplikacione të cilët mund të blihen nga përdoruesit e iPhonave, dhe me gjithë këtë konkurrencë, vetëm aplikacionet më të mira vërehen. Shkarkimi ...

Read More »

Apple do të lansoj produkte të reja në muajin mars

Një linjë e re iPad Pro, një iPhone 7 me kasa të kuqe zjarr dhe një version i iPhone SE me më shumë memorie të ...

Read More »

Huawei Mate 9 vjen me 6GB RAM

Nëse mendoni se Huawei Mate 9 ka një ekran me pak rezolucione, ose është shumë i madh përderisa Mate 9 Pro është shumë i vogël, ...

Read More »

TWITTER PËRSËRI VLEN MË PAK SE RIVALI I TIJ KINEZ, WEIBO

Twitter po kalon ca kohra të vështira për momentin. Edhe pse ka dhjetë vite në treg ,ai përsëri nuk po arrin që të krijoje fitime. ...

Read More »

Audi turpëron BMW (Video)

videon e mëposhtme shihen tri vetura BMW të cilat kanë ngecur në një pjesë të rrugës e cila është vërshuar nga uji, transmeton Express. Por ...

Read More »

Japonezët e krijojnë qenin dron, është për turistët (Video)

Qyteti japonez, Oji do ti joshë turistët me një dron të rrallë. Një dron në formë qeni do të fluturojë vazhdimisht nga ambienti turistik i ...

Read More »

YOUTUBE, NGA VITI 2018 LAMTUMIRË SPOTEVE TË GJATË, 30 SEKONDËSHET DO ZËVENDËSOHEN NGA 6

Nga viti 2018, YouTube do të pushojë së demonstruari reklama 30 sekondëshe, të mundësuara deri më sot. ShqipWeb ka mësuar se nëse këto reklama do jenë ...

Read More »