Teknologji

Gjenerata e dytë nga Porsche Panamera, hibridi me 680 kuajfuqi që lansohet vitin që vjen (Foto)

Prodhuesi gjerman Porsche, ka sjellë edhe gjeneratën e dytë nga linja Panamera. Ky model është një hibrid i kombinuar me motorin 4.0-litra V8 që prodhon ...

Read More »

Dubai pritet të bëhet qyteti i parë që ofron shërbimin e taksive fluturuese pa pilot (Foto)

Kompania gjermane Volocopter, është duke punuar fluturaket e posaçme, që do të shërbejnë si taksi fluturuese në Dubai të Emirateve të Bashkuara. Makinat do të ...

Read More »

Twitter bëhet televizion

Twitter bëhet një televizion. Mikroblogu i postimeve ka bërë marrëveshje me 16 editoriale, duke përfshirë Bloomberg, BuzzFeed, NBA dhe Live Nation për transmetimin direkt të ...

Read More »

Kjo është ushtria e ardhshme e Amerikës (Foto)

Rreth 50 robotë janë testuar së fundmi nga marinsat amerikanë dhe një ditë ata mund të jenë pjesë e kësaj ushtrie. Testimet e fundit janë ...

Read More »

BMW teston veturën e cila ndryshon ngjyrën (Video)

Është vetura me teknologjinë më të lartë ndonjëherë, e cila njeh pronarin e saj dhe në mënyrë automatike rregullon ulëset, ngjyrën dhe stilin e vozitjes. ...

Read More »

Surface sfidon Google

Microsoft më 2 maj do të mbajë ngjarjen e paralajmëruar, por ende nuk dihet me siguri se çfarë do të prezantohet aty. Kjo ngjarje do ...

Read More »

“WhatsApp” sjell veçorinë që të gjithë e kërkonin

Të gjithë ne kemi të paktën ndonjë rast ku kemi dashur të kthejmë mbrapa një mesazh të cilin ia kemi dërguar dikujt në “WhatsApp”. Ndërsa ...

Read More »

BMW prezanton M4 CS: Më shumë fuqi, më pak kilogram (FOTO)

Pas prezantimit të modelit Coupe M4 CS, në BMW paralajmërojnë se edhe në të ardhmen shenjën CS do ta përdorin në versionet më të fuqishme ...

Read More »

Me Facebook tashmë mund të dërgoni para tek miqtë tuaj

Shërbimi Messenger në Facebook, nuk do të shërbejë vetëm për të dërguar fotografi dhe buzëqeshje. Tashmë ju mund ta përdorni atë për t’iu dërguar para ...

Read More »

Range Rover Velar mund t’i ndryshohet pamja (Foto)

Kompania Lumma Desing po ofron që modelit Velar, që u lansua para një muaji, t’i ndryshohet pamja dhe të ketë më shumë agresivitet. Megjithëse ky ...

Read More »