Sport

Shaqiri shënon gol të bukur, por anulohet (Video)

Xherdan Shaqiri ka shënuar gol të bukur për Stoke Cityn ndaj Liverpoolit, por shqiptari duket se ishte i pafat pasi gjyqtari anësor ia anuloi golin ...

Read More »

FFK ka një mesazh për manipuluesit e ndeshjeve (Foto)

Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) ka mbajtur mbledhjen e radhës Në këtë mbledhje janë diskutuar skandalet e fundit në futbollin e ...

Read More »

Zidane: Jam më i qetë pas asaj që tha Isco për Barcelonën

Zinedine Zidane u shpreh tejet i lumtur pas reagimit të Iscos Isco nuk do të transferohet në Barcelonë. Përmes një postimi në rrjetet sociale, mesfushori ...

Read More »

Cana pyet shqiptarët: A jeni për një Ligë të përbashkët (Foto)

“A do krijohet Liga e përbashkët kombëtare e futbollit?”, kjo është pyetja që Lorik Cana ka bërë në rrjetet sociale për gjithë adhuruesit e futbollit ...

Read More »

Zyrtare: Ylli i skuadrës vazhdon me Manchester Unitedin (Foto)

Jesse Lingard do të jetë pjesë e Manchester Unitedit deri në vitin 2021 Jesse Lingard ka nënshkruar kontratë të re me Manchetser Unitedin, që do ...

Read More »

Trepça thellohet në fund, Llapi nuk bën kompromis

KF Llapi Llapi nga Podujeva është zotuar se deri në javën e fundit do të luajë pastër dhe nuk do të ketë kompromis për askënd. ...

Read More »

Shkëndija ngec për titull

Pamje nga një stërvitje Shkëndija nga Tetova ngec minus nëntë pikë nga lideri Vardari nga Shkupi. Tetovarët dëshpëruan për faktin se pësuan humbje me rezultat ...

Read More »

Juve nuk dorëzohet për James

James Rodriguez mbetet një prej objektivave kryesorë të Juventusit Kampionët e Italisë kanë bërë edhe një ofertë për yllin e Real Madridit, James Rodriguez, shkruajnë ...

Read More »

Munishi flet pas suspendimit, ka një mesazh për Dritën

Ismet Munishi e pranon se vendimi i Dritës për ta suspenduar është i drejtë dhe insiston se ai nuk dëshiron ta prish imazhin e klubit ...

Read More »

Ministria e Sportit kërkon nga FFK që të merr masa ndaj kurdisjeve

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka reaguar pas video skandalit, ku gjyqtari Bajram Gashi dhe trajneri Ismet Munidshi flasin për kurdisjen e ndeshjes Drita ...

Read More »