Sport

Kjo është festa e futbollistëve të Kombëtares pasi mposhtën Greqinë (Video)

Kombëtarja Shqiptare e femrave ka mposhtur 2:1 Greqinë, për tu kualifikuar në raundin tjetër të kualifikimeve për Kupën e Botës ‘Franca 2019 Fitoja ndaj Greqisë ...

Read More »

FFK merr vendim pas skandalit të radhës në futboll

Federata e Futbollit të Kosovës ka nisur procedurë disiplinore ndaj KF Ballkanit, kryetarit të saj Florim Kryeziu dhe trajnerit Gëzim Hasi Sot ka shpërthyer skandali ...

Read More »

Befason Xavi: Këtë lojtar të Juventusit do ta merrja në Barcelonë (Foto)

Xavi Hernandez ka thënë se me shumë dëshirë do ta kthente në Barcelonë mbrojtësin e Juventusit, Dani Alves Ish mesfushori i Barcelonës, Xavi Hernandez ka ...

Read More »

Kjo është skuadra e parë që kualifikohet në Ligën e Kampionëve

Bayern Munich është bërë skuadra e parë që ka siguruar fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve për edicionin 2017/18 Pas rezultateve të fundjavës së ...

Read More »

Notat e Xhakës dhe Mustafit pas turpërimi nga Crystal Palace (Foto)

Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi kanë pasur paraqitje të mirë, pavarësisht humbjes së Arsenalit 3:0 nga Crystal Palace Arsenal vazhdon me paraqitje të dobëta në ...

Read More »

Juventus – Barcelona, ja kë favorizojnë bastoret (Foto)

Bastoret sportive favorizojnë Juventusin për ndeshjen me Barcelonën Të martën mbrëma Juventusi dhe Barcelona do të përballen në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke përsëritur ...

Read More »

Nuk do ta besoni çfarë ka ndodhur mes Moratas e Zazas (Foto)

Alvaro Morata duket se motivoi Simone Zaza para ndeshjes me Granadan, të cilën Valencia e fitoi 3:1 Sulmuesi italian shkëlqeu ndaj Granadas duke shënuar dy ...

Read More »

Belotti bën atë që bëri Shevchenko në sezonin 1999/2000 (Video)

Andrea Belotti ka vazhduar me formën e mirë në Serie A Sulmuesi italian shkëlqeu në fitoren prej 3:2 ndaj Cagliarit, i cili shënoi golin e ...

Read More »

Cana: Kosova më e mirë se Shqipëria

Lorik Cana, legjenda e Shqipërisë, ka lavdëruar Kombëtaren e Kosovë. Ai mendon se ekipi i Albert Bunjakit ka një të ardhme të ndritur “Kosova ka ...

Read More »

Statistika të tmerrshme me Atleticon, kjo nuk i ka ndodh asnjëherë Realit

Real Madridi nuk din për fitore ndaj Atletico Madridit në “Santiago Bernabeu” në La Liga që nga viti 2012 Ndeshja me Atletico Madridin në “Santiago ...

Read More »