Sport

Inter do të shpenzojë 150 milionë gjatë verës, ja yjet që do të sjellë

Kompania Suning nuk ka ndërmend të reshtë investimet tek Interi. Sipas asaj që publikohet në median italiane, kompania kineze që ka marrë pronësinë e klubit ...

Read More »

Real Madrid – Betis, vlerësimi i lojtarëve (Foto)

Real Madridi ka marrë tri pikë me shumë vështirësi ndaj Betis, duke triumfuar 2:1 në Santiago Bernabeu Real Madridi ka shfrytëzuar gabimin e Barcelonës për ...

Read More »

Pas turpit nga Barça, PSG merr vendim zyrtar për trajnerin Unai Emery

Pavarësisht disfatës së turpshme ndaj Barcelonës, presidenti i Paris Saint Germain, Nasser Al-Khelaifi nuk e ka ndërmend ta shkarkojë trajnerin, Unai Emery. “Që prej ardhjes ...

Read More »

Sanchez tradhton keq Arsenalin, kalon te rivali i madh i Premielrigës (Foto)

Alexis Sanchez nuk është i lumtur dhe dëshiron të largohet nga Arsenali gjatë verës së ardhshme Marrëdhëniet jo të mira me trajnerin Arsene Wenger kanë ...

Read More »

United gjen zëvendësuesin e Carrick në Serie A, kushton 40 milionë euro

Manchester United është vënë pas mesfushorit holandez të Romës, Kevin Strotman Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho është në kërkim të një mesfushori kualitativ, pasi ...

Read More »

UEFA: Formacioni i javës në Europa League. Mungojnë ‘yjet’

Pas spektaklit në Champions League, mbrëmjen e djeshme emocionet kanë vazhduar edhe në kompeticionin e dytë më të rëndësishëm evropian, Europa League. UEFA ka publikuar ...

Read More »

Guardiola shpallet më i miri i muajit, befason me deklaratën e tij për Conten

Pep Guardiola nuk është shprehur shumë i lumtur pasi ka fituar çmimin e trajnerit më të mirë të muajit shkurt në Premierligë Për trajnerin e ...

Read More »

Zyrtare: Sigal Prishtina kërkon që nga sezoni i ardhshëm të bëhet pjesë e ABA League

Sigal Prishtina edhe zyrtarisht ka kërkuar që nga sezoni i ardhshëm të bëhet pjesë e Ligës së Adriatikut në basketboll, të njohur si ABA League ...

Read More »

Barcelona poston festimet me të çmendura të tifozëve pas golit të gjashtë (Video)

Tifozët e Barcelonës me të drejtë i janë gëzuar fitores së thellë prej 6:1 ndaj PSG’së në Ligën e Kampionëve Kjo fitore ua ka mundësuar ...

Read More »

Messi: Asgjë nuk është e pamundur

Futbollisti Lionel Messi është i ngazëllyer për kualifikimin në çerekfinalen e Champions League. Barcelona bëri lojë të madhe dhe e mposhti me 6:1 kampionin francez ...

Read More »