Sport

Juventus niset për Monaco, mungon ylli i skuadrës (Foto)

Massimiliano Allegri ka publikuar listën prej 23 futbollistëve, të cilët tashmë janë rrugës për Monaco Juventus nesër do të luaj ndeshjen e parë gjysmëfinale të ...

Read More »

Shiko me çfarë ushqehet Joshua pas ndeshjes ndaj ndaj Klitschkos (FOTO)

Anthony Joshua të shtunën mbrëma u kurorëzua me titullin e kampionit të botës në boks për peshat e rënda. Britaniku 27 vjeçar, me shumë mund ...

Read More »

Po afrohet meçi Joshua kundër Klitchkos – mos e humbisni (Foto/Video)

Duket se tashmë gjithçka është gati në Wembley për atë që është përkufizuar si “Dueli i Vitit” mes Anthony Joshua kundër legjendës Wladimir Klitschko. I ...

Read More »

Neymari beson se Unitedi do të bëjë çmenduri për të (Foto)

Manchester Unitedi do të bëjë çmendurinë për Neymarin Trajneri i “Djajve të Kuq”, Jose Mourinho, është i gatshëm që të bëjë çmendurinë në transferime, vetëm ...

Read More »

Zyrtare: Moggi nënshkruan me skuadrën shqiptare (Foto)

Luciano Moggi edhe zyrtarisht ka nënshkruar kontratë tre vjeçare me Partizanin e Shqipërisë, ku do të ndihmojë në rolin teknik, organizativ dhe të marketingut. Ish ...

Read More »

E tmerrshme: Tifozi verbon gjyqtarin duke i hedhur ngjyrë në sy (Video)

Një ngjarje e tmerrshme dhune ka ndodhur në futbollin e Norvegjisë Deri sa po zhvillohej një ndeshje në futbollin norvegjez, një tifoz ka hyrë në ...

Read More »

Barcelona-Juventus, taktikat e lojës

Ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit pritet të jetë 3-4-3 kundër 4-2-3-1, ndërsa pritet që Massimiliano Allegri t’i besojë të njëjtës skuadër, me të cilën luajti ...

Read More »

Shkëndija kualifikohet në finale

Ekipi i Shkëndijës sot është përballur me Vardarin në kuadër të gjysëmfinales së Kupës së Maqedonisë. Ndeshja në Tetovë u fitua nga Vardari me rezultat ...

Read More »

Ja sa fiton secili futbollist i Barcelonës në javë

Barcelona është vetëm njëra nga klubet, e cila futbollistët e saj i paguan me shuma të mëdha, dhe me vetë këtë nuk duhet çuditur se ...

Read More »

Barcelona apo Juventus? Ju tregon Alves

Dani Alves ka thënë se Juventus ka mundësi më shumë që të kalojë në gjysmëfinale të Ligë së Kampionëve Mbrojtësi brazilian, Dani Alves është i ...

Read More »