Shëndeti

Një gllënjkë nga kjo pije dhe lodhja pranverore e helmet nga trupi largohen

Me arritjen e pranverës, në mënyrë tradicionale e pastrojmë shtëpinë dhe trupin, duhet hequr qafe ato që janë grumbulluar gjatë dimrit. Bashkoni 9 përbërës në ...

Read More »

Dhjetë arsyet pse është mirë që të pihet birra

Birra është pije alkoolike që konsumohet shpesh, zakonisht me ushqime të caktuara, kryesisht në Evropë dhe Shtetet e Bashkuara. Birra ka më shumë proteina dhe ...

Read More »

Si ta qetësoni dhimbjen e stomakut

Dhimbja e stomakut krahasohet shpesh me një zjarr që djeg edhe nga brenda. Rritja e aciditetit dhe ulja e mbrojtjes së murit të stomakut që ...

Read More »

Kurrë më nuk do t’i hekurosni rrobat: Amvisat nga Azia kanë zbuluar një truk të mrekullueshëm!

Ndonjëherë nuk është keq të dëgjosh këshillën nga ndonjë shtet tjetër, madje edhe nga kontinenti tjetër! Në të vërtetë, amvisat nga Azia kanë zbuluar një ...

Read More »

Nëse nuk dëshironi që i dashuri t’ju braktisë, mbylleni gojën dhe gjërat e këtilla mos ua tregoni shoqeve!

Femrat janë të prira t’ua tregojnë sekretet shoqeve, aq më parë nëse vërtet kanë filluar lidhjen apo martesën. Nëse nuk i eliminoni këto shprehi, mund ...

Read More »

Pasi të lexoni këtë, nuk do të pini më ujë gjatë ngrënies

Shumica e njerëzve preferojnë që të kenë një gotë ujë gjatë kohës kur hanë bukë. Sidoqoftë, studime të fundit kanë bërë të ditur se kjo ...

Read More »

Ja sa shpesh duhet të vizitoni mjekun

Vizita vjetore është shumë e dobishme siç është vërtetuar për vite të tëra për shkak të faktit se ajo është një nga masat më të ...

Read More »

Hani brokoli dhe shpëtoni nga këto sëmundje

Ngrënia e brokolit mund të ulë rrezikun tuaj nga sëmundjet e zemrës, diabetit të tipit 2 dhe disa llojeve të kancerit, sugjeron një shkencëtar. Flavanoidet ...

Read More »

Sëmundja e cila vret më shumë se kanceri i zorrës së trashë dhe kanceri i gjirit së bashku

Patrick ishte vetëm nëntë muajsh, kur nëna e tij vuri re në mëngjes që nuk i përgjigjej stimujve dhe dukej i palëvizshëm. Mjeku familjar tha ...

Read More »

Ja çka thonë mjekët australianë për rrethprerjen

Rrethprerja (synetia) e meshkujve është subjekt i një debati për shekuj me radhë. Megjithatë, studimi i ri mund të mbyllë diskutimin. Hulumtuesit australianë thonë se ...

Read More »