Shëndeti

Kjo gjë që po e hani çdo ditë, po jua sjell kancerin

Shumë njerëz tregohen skeptikë përsa i përket konsumit të bukës. Disa prej tyre kanë vendosur ta eleminojnë plotësisht nga regjimi i tyre ushqimor, kurse të ...

Read More »

A duhet pirë ujin kur jemi në këmbë?

Sipas parimeve të ayurveda dhe natyropatisë, duke pirë ujë në këmbë mund të ndikoni negativisht në shëndetin e organizmit. “Times of India”, tha se uji ...

Read More »

Ja cilat janë rreziqet dhe dobitë e skanimeve me CT dhe kur duhet përdorur kjo metodë

Për disa vite mjekët kanë qenë të shqetësuar për efektet anësore të skanimeve me CT, të cilat përdorin një dozë më të lartë të rrezatimit ...

Read More »

Cila prej ngjyrave të syve është më e shëndetshme?

Mos gaboni që të tërhiqeni gjithnjë nga e bukura sa i përket ngjyrës së syve. Ngjyrë kafe apo të zezë, ata jeshilë apo të kaltër ...

Read More »

Këto dy mënyra do t’ju zgjojnë në mëngjes pa ndihmën e kafes

Nëse nuk je adhuruese e kafes, është e vështirë të ndihesh e zgjuar pa goditjen që të jep kafeina, për të cilën shumica e njerëzve ...

Read More »

Zbulohet ilaçi për gratë që nuk mbesin dot shtatzëna

Mosha na prek të gjithëve dhe sjell me vete pasoja, të cilat duket se përjetohen më shumë nga gratë që duan të bëhen nëna. Megjithatë, ...

Read More »

Ushtrime të lehta për trup më të mirë (VIDEO)

Të paguash shumë të majme parash për palestër nuk është e vetmja mënyrë për të pasur forma perfekte trupore. Në fakt, ju mund të qëndroni ...

Read More »

Mos i bëni këto gabime nëse doni të humbni peshë

Dëshironi të humbni peshë, por nuk keni sukses. Nuk hani, hiqni dorë nga ushqimi i preferuar, ushtroni, dhe rezultatet ende mungojnë. Ndoshta e gjitha që ...

Read More »

Vaj ulliri me limon, pija më e shëndetshme që keni provuar

Kjo është një recetë e mrekullueshme detoksifikimi e cila do të pastrojë trupin tuaj dhe do të zgjidhë problemin me mungesën e energjisë. Ajo çfarë ...

Read More »

Nëse hani diçka para se të shkoni për të fjetur, zgjidhni ushqimet me mençuri

Është e njohur se ushqimet para gjumit nuk janë të dëshirueshme në qoftë se ju doni të mbani linjën, por disa thjeshtë nuk mund të ...

Read More »