Shëndeti

Ja çka përfitojmë nga marrja me çiklizëm

A e dini se në botë ka më shumë se një miliardë biçikleta? Përveç asaj që ngarja e biçikletës është e shëndetshme, ajo është gjithashtu ...

Read More »

Ja pse duhet të përdoret rrepka e zezë

Rrepkat stimulojnë sekretimin e lëngjeve që ndihmojnë tretjen e ushqimit dhe punën e zorrëve, kështu që rekomandohet për njerëzit që vuajnë nga kapsllëku. Lëngu i ...

Read More »

LIMON-DIETA që deri sot nuk e keni provuar! Dobësohuni 10 kilogramë për dy javë

Dieta bizare me limon nga ju nuk kërkon kurrfarë ndryshimesh drastike jetësore dhe e gjitha që duhet të bëni është që çdo ditë në lukth ...

Read More »

Shokohen shkencëtarët: Limonada me kurkumë shëron depresionin më mirë se ilaçet

Kurkuma ofron veti të shumta pozitive për shëndetin dhe organizmin. E pasur me përbërës natyralë që ndikojnë kundër inflamacioneve, ngadalë- sojnë edhe rritjen e qelizave ...

Read More »

A përmban Coca-Cola kokainë?

Coca-Cola është 150 vjet në tregun botëror dhe vazhdon të jetë marka më e njohur. Më 2012, më shumë se 1.8 miliardë njerëz në më ...

Read More »

Gjenet mund t’ju shtynë të rrini natën pa gjumë

Në qoftë se nuk mund të flini deri në orët e para të mëngjesit, mund të fajësoni gjenet tuaja për këtë. Një studim i ri ...

Read More »

Shkencëtarët krijojnë vaksinën kundër akneve

Është një nga problemet më të zakonshme të lëkurës, por deri më tani shkencëtarët nuk kanë mundur të gjejnë shkakun kryesor të shfaqjes së akneve. ...

Read More »

Ja pse duhet të hani sa më shumë kërpudha

Ose i pëlqeni fort, ose i urreni…por sa janë të shëndetshme ato? Përgjigjja definitve është se ato janë shumë të shëndetshme, transmeton portali arbresh.info, Përfitimet ...

Read More »

Zbulohet formula e gjumit ideal

Nuk e dimë nëse ka diçka më të rëndësishme se një gjumë i mirë, për t’u çlodhur pas një dite të lodhshme plot angazhime. Dhe ...

Read More »

Si ta përgatitni vetë një deodorant në kushte shtëpie?

Dyqanet posedojnë lloj-lloj deodorantësh, por mundësitë janë të mëdha që jeni të brengosur rreth efekteve shëndetësore që i sjell përdorimi i produkteve të tilla. Por, ...

Read More »