Shëndeti

Nëse i keni këto shenja përfundimisht jeni gjeni

Fraza “jam gjeni” është bërë mjaft e përdorur, por në të vërtetë ka shumë njerëz të tillë. Të jesh gjeni nuk është diçka abstrakte, por ...

Read More »

Domatet e egra, thesaret e Malësive të Shqipërisë (Foto)

Shija e domates së egër është një kombinim mjaft interesant i domates tradicionale dhe luleshtrydhes.  Në Shqipëri, domatja e egër (lat. Physalis alkekengi L.), ka ...

Read More »

Ja sa kushton operacioni për rritjen e organit gjenital mashkullor

Nëse keni pyetur ndonjëherë veten se cilët janë kampionë për operacione për zgjatjen e penisit, atëherë përgjigjia është: gjermanët. Shoqata Ndërkombëtare e Kirurgëve Plastikë dhe ...

Read More »

Këto janë pesë gabimet që i bëjmë pas ngrënies së ushqimit

Shprehitë që i kemi gjatë gjithë jetës nuk është e lehtë t’i zgjidhim, por kur ato ndikojnë në shëndetin tonë dhe në përgjithësi që ne ...

Read More »

12 shenjat e hershme paralajmëruese të kancerit të veshkëve

Kanceri është një nga sëmundjet më të rrezikshme. Kanceri i veshkëve është njëra nga sëmundjet më të përhapura në Britani të Madhe, shkruan Daily Star. ...

Read More »

Pini ujë me limon në vend të barërave nëse i keni këto probleme

Limoni është i mbushur me vitaminë B dhe C, karbohidrate, kalium dhe përbërës të tjerë të shëndetshëm. Lëngu i limonit është një pije e shëndetshme ...

Read More »

Nuk ju zë gjumi, ja zgjidhja?

Janë shtuar shumë rastet e personave që kanë vështirësi për t’i zënë gjumi, të cilët përpëliten në shtrat pa ditur të gjejnë një zgjidhje. Por ...

Read More »

Detoksifikimi mund të jetë i rrezikshëm nëse nuk i ndiqni këto këshilla

Mjekët britanikë kanë paralajmëruar se detoksifikimi radikal i trupit, sidomos pas festave dhe konsumit të tepërt të ushqimit dhe pijes, mund të jetë shumë i ...

Read More »

Receta 5 mijë vjeçare të cilën mjekët e kanë fshehur nga ju

Më shumë se pesë mijë vjet në Tibet ky ilaç përdoret për shërimin e dhimbjeve të shumta PËRGATITJA: 1. Hudhrën e qëroni dhe preni në ...

Read More »

Kur spitali shkel çdo rregullore për të plotësuar dëshirën e fundit të pacientit (Foto)

Të gjithë personat që ndodhen në fund të jetës pyeten nëse kanë një dëshirë të fundit për të plotësuar. Por një spital në Danimarkë ka ...

Read More »