Shëndeti

Çka patjetër duhet të hani mes vakteve?

Për të shmangur ndjesinë e urisë mes dy vakteve ka disa ushqime që ju ndihmojnë, por përveç kësaj janë të shëndetshme dhe plot me vitamina ...

Read More »

Pse seksi do ta mbajë gjallë Trepçën. Ja vlen ta lexoni

E ardhmja e Trepcës është një sukses i garantuar. Kjo e ardhme e ndritur lidhet shumë me seksin. Këtë e ka pohuar edhe një nga ...

Read More »

Zbulim fantastik për ata që kanë probleme me dëgjimin

Shkencëtarët kanë detyruar qelizat e ndjeshme në vesh, të quajtura “qelizat flokë”, që të rriten nga qelizat embrionale. Kjo teknikë, në qoftë se përsoset me ...

Read More »

Kontrolloni këmbët e fëmijës nëse qan pa asnjë arsye

Shumë prindër fillojnë të shqetësohen kur fëmija e tyre nuk pushon së qari pa asnjë arsye. E kanë ushqyer mirë dhe duket i shëndetshëm, por ...

Read More »

Rastet kur nuk duhet ta pini kafen

Kafeja përveç se është e shëndetshme, mund të ndikojë edhe negativisht nëse konsumohet në këto raste Studime të ndryshme kanë treguar se kafeja nuk shërben ...

Read More »

Perimet që luftojnë gripin

Ushqehuni me këto produkte që të qëndroni larg barnave farmaceutike Hudhra – Megjithëse aroma e saj mund të mos jetë e mirë për frymëmarrjen tuaj, ...

Read More »

Ushqimet që duhen evituar në mëngjes

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm për shëndetin e njeriut, por shpesh e neglizhojmë. Kur të jeni përpara pasqyrës duke vrarë mendjen si u shëndoshët kaq ...

Read More »

Kujdes ! Mund të bëheni të varur nga këto ushqime (FOTO)

Nga studimet shihet që ushqimet e përpunuara që përmbajnë yndyra dhe sheqerna, janë shumë adiktive dhe kanë krijuar listën me to. Ajo kryesohet nga pica ...

Read More »