Shëndeti

Një gotë nga kjo përzierje dhe humbisni peshë në mënyrë të çmendur

Ka disa receta të thjeshta, si kjo që do t’ju tregojmë tani që ju vijnë në ndihmë të problemit tuaj. Baza e kësaj përzierje është ...

Read More »

E dini pse duhet të lini një monedhë në frigorifer para se të dilni nga shtëpia?

Do të ndajmë me një truk të thjeshtë që tregon nëse është i sigurt të konsumohet ushqimi që keni lënë në frigorifer. Ndodh që kur ...

Read More »

Nuk do ta besoni çfarë ka brenda pijeve energjike!

Kompania Longhorn Cattle ka krijuar zhurmë kur kanë paraqitur rezultatet e tyre të një studimi të kryer për të kuptuar plotësisht komponentët e pijeve tona ...

Read More »

Këto fruta dhe perime nuk duhet të jenë kurrsesi në të njëjtin vend

Vendosja e parregullt e frutave dhe perimeve është katastrofike – kjo do të thotë humbje e parave. Nëse këto ushqime nuk ruhen siç duhet, ato ...

Read More »

Tri problemet e pakëndshme që i shkaktojnë bajamet

Bajamet janë pjesë e sistemit limfatik dhe ndihmojnë trupin për t’u mbrojtur kundër infeksionit. Bajamet janë vija e parë e mbrojtjes kundër mikroorganizmave të pranishëm ...

Read More »

Dhimbja e shpinës mund të shkaktojë vdekje të hershme

Nëse vuani nga dhimbjet e shpinës, dijeni se nuk jeni të vetmit dhe kjo është ndër shkaktarët kryesorë se përse shumica e njerëzve marrin ditë ...

Read More »

Përqafimi ju ndihmon kur vuani nga depresioni dhe ankthi

Nuk do të mendonit se përqafimi do të kishte një rol të tillë në jetën tuaj. Por ai mund të ndihmojë njerëzit që vuajnë nga ...

Read More »

Shkencëtarët zbulojnë ilaçin që iu duhet të gjithëve, vetëm me vaj ulliri

Dieta mesdhetare, e pasuruar me një nga përbërësit kryesorë që është vaji i ullirit, është më i miri për zemrën. Shtimi në këtë dietë, të ...

Read More »

Shega, ‘ari i kuq’ për shëndetin tonë

Të gjithë e dimë se shega është shumë e pasur me kolagjen dhe i bën mirë organizmit tonë. Por gjithashtu ky frut i magjishëm shërben ...

Read More »

Ky është ushqimi që ua zgjatë jetën

Në studimin e parë të këtij lloji, një grup shkencëtarësh amerikanë ka zbuluar se konsumimi i specave djegës mund të jetë meritor për jetëgjatësinë e ...

Read More »