Shëndeti

Çfarë përjetoni gjatë sulmit në zemër (Video)

7 milionë njerëz në botë vdesin nga sulmi në zemër çdo vit. Sikurse muskujt, zemra ka nevojë për oksigjen. Sulmi në zemër ndodh gjatë ndërprerjes ...

Read More »

Kjo është shprehia më e zakonshme e njerëzve inteligjentë

Sado e frikshme apo çuditshme që mund t’ju duket, inteligjenca e vërtetë është paksa e rrallë ditëve të sotme. Ata të cilët kanë një dëshirë ...

Read More »

Si t’i shmangeni dhe cilat janë simptomat e helmimit nga ushqimi?

Helmimi me ushqim shkaktohet nga ngrënia e ushqimit apo konsumimi i ndonjë pije e cila është e kontaminuar me lloje të caktuara të baktereve, paraziteve, ...

Read More »

Mjekët alarmojnë: Si po jua deformon telefoni trupin pa e kuptuar!

Dhimbjet e tmerrshme të qafës dhe shpatullave kanë një shpjegim që do jua heqë smartphonin nga duart, për ca kohë! Vertikalizimi i vertebrave Këto quhen ...

Read More »

7 “mëkatet vdekjeprurës” të lumturisë

Ka shumë diskutime, kudo, në lidhje me gjërat që i bëjnë njerëzit të lumtur. Në fakt, në dy dekadat e fundit, është krijuar një fushë ...

Read More »

Kurrë mos i përzieni këto fruta, mund të shkaktojnë sëmundje serioze! (Video)

Konsumimi i pemëve dhe perimeve është shumë i rëndësishëm për shëndetin tonë. Sidoqoftë, janë disa gjëra me të cilat nuk duhet të eksperimentojmë, si përzierja ...

Read More »

Për çdo orë që vraponi, ju mund të jetoni shtatë orë më shumë

Studimet e fundit kanë treguar se vrapimi jo vetëm që është i mahnitshëm për ta mbajtur formën e trupit, për përmirësimin e disponimit dhe përmirësimin ...

Read More »

Ushqimet që pastrojnë organizmin tuaj në pranverë

Sinjali i parë që ju tregon se keni nevojë për detoksifikim është lodhja, tretja e dobët, përqëndrim i zvogëluar, probleme të lëkurës, dhimbje koke. Koha ...

Read More »

Ja pse sportistët pinë lëng turshish

Lëngu i turshive është i preferuari i sportistëve, ndonëse prej kohësh ekspertët nuk i njihnin mirë vlerat e tij. Deri pak kohë më parë, ekspertët ...

Read More »

Shtatzënia e padëshiruar ndikon në këtë mënyrë te fëmija

Çdo individ dëshiron të përshtatet dhe të pëlqehet nga të tjerët. Ky fakt ka më shumë rëndësi gjatë periudhës së fëmijërisë. Fëmija i cili nuk ...

Read More »