Shqipëri

Mosregjistrimi në KQZ i opozitës, Rama i prerë: Zgjedhjet janë të popullit!

Në përfundim të mbledhjes së grupit të PS-së, kryeministri Edi Rama ka komentuar vendimin e opozitës për të mos u regjistruar në KQZ, si dhe ...

Read More »

“Torturoi” të atin për 5 vite dhe tani kërkon të fitojë besimin e tij

Kjo është historia e Ajetit, i cili shkoi tek “Ka një mesazh për ty” në “E Diela Shqiptare”, pasi dëshiron t’i bëjë një surprizë të ...

Read More »

Lejet e vogla të ndërtimit, KUJDES, ja si duhet të veproni

Lejet e ndërtimit për objekte të reja apo shtesa deri 250 m2 do të paraqiten në rrugë elektronike te Bashkitë përkatëse, të cilat kanë 45 ...

Read More »

Probleme me mishin, AKU gjobit 119 subjekte

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU) gjatë kontrolleve në subjekte që tregtojnë mish importi, por edhe vendas ka dhënë masë me gjobë dhe paralajmërim për 119 ...

Read More »

Meta: Drejtësia nuk do të jetë “One Man Show”, por një shans për të gjithë

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta duke folur para të rinjve të LRI-së tha se në 18 qershor qytetarët kërkojnë një shans që pas 4 vitesh ...

Read More »

Ja prej ku ka ardhur tërmeti që u dridh Shkupi, Tetova, Gostivari (FOTO)

Tërmeti i cili e ka dridhur qyytetet në Maqedoni si Shkupin, Tetovën, Gostivarin dhe shumë qytete tjera edhe në Kosovë epiqendra është mes Tiranës dhe ...

Read More »

Kodheli merr mbështetje nga sekretari i përgjithshëm i OSBE për reformat e qeverisë

Ministrja e mbrojtjes Mimi Kodheli Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së, Lamberto Zannier, ka premtuar mbështetjen e OSBE për reformat e nisura në Shqipëri dhe gatishmërinë ...

Read More »

Tërmet edhe në Tiranë ja sa shkallë ishte

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në qytetin e Tiranës dhe zonat përreth. Tërmeti ishte me magnitudë 5.2 ballë i shkallës rihter Lëkundjet janë regjistruar ...

Read More »

Depresioni po “vret” shqiptarët

Sëmundja e depresionit ne shoqërinë shqiptare është ne nivele shume te larta. 1 ne 4 te moshuar vuajnë nga depresioni, ndërsa tek te rinjtë e ...

Read More »

Ja mjetet e reja që do të përdorë policia shqiptare kundër trafikantëve në kufi

Për kalimin ilegal të emigrantëve, por edhe për trafikun e drogës, organizatat kriminale përdorin shpesh kufirin e gjelbër. Por shumë shpejt, patrullimi i kësaj hapësire ...

Read More »