Shqipëri

Skenar për atentat ndaj liderit të opozitës Lulzim Basha

Lulzim Basha ka shtuar ndjeshëm masat e sigurisë prej katër ditësh. Një informacion i një burimi të besueshëm ndërkombëtar ka sinalizuar autoritetet shqiptare se një ...

Read More »

Rama: Nëse do Basha, takohemi edhe me ndërmjetësimin e Nishanit

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se është i gatshëm të takohet me liderin e opozitës Lulzim Bashan çfarëdo lloj formati që kryedemokrati do të propozojë, ...

Read More »

Ja pse zgjedhjet në Kavajë janë ndryshe

Ndërsa e gjithë politika, por edhe jashtë saj, flasin për Kavajën, debati dhe skepticizmi mbi atë çfarë do të ndodhë nuk lë jashtë tij as ...

Read More »

Vjehrri i Jurgen Kurtit: S’donim ta vrisnim Agimin, gjakrat u nxehën kur ndërhyri gruaja e tij

Zbardhet dëshmia në polici e dy prej autorëve të vrasjes së mbrëmshme në Durrës. Agim Arapi është goditur për vdekje me mjete të forta nga ...

Read More »

Plagos me armë 21-vjeçarin në hyrje të Shiajkut, dhe arratiset me…Taxi! (VIDEO)

Policia ka vënë në pranga personin që gjatë mëngjesit të sotëm plagosur me armë në këmbë duke u larguar nga vendi i ngjarjes Ismail Nuredini ...

Read More »

Rama “përplaset” me mësuesen: Nëse del kështu siç thua ti, unë…

38,519 vende të lira pune ofrohen Zyrave të Shërbimit Kombëtar të Punësimit, nënvizoi sot Edi Rama, por duket se me këto shifra nuk pajtohen shqiptarët. ...

Read More »

Fatos Nano kandidat për president? Rama zbulon të vërtetën e takimit me të

I pyetur rreth zgjedhjeve për president, që do të mbahen brenda pak kohësh në vendin tonë, Edi Rama ka zbardhur edhe një detaj interesant. Ai ...

Read More »

Vrasës me pagesë në Shqipëri, ja çfarë thotë Drejtori i Policisë së Tiranës

Në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, Drejtori i Policisë së Tiranës, Ervin Hodaj ka treguar se nga hetimet e para, Artan Cuku mund të ...

Read More »

Berisha: Media ndërkombëtare damkos Shqipërinë për kanabisin

Ish- kryeministri Sali Berisha shkruan në lidhje me artikullin e “New Europe” për Shqipërinë dhe kanabisin. Damkosje e re e Kanabistanit ne kryeqytetin e Europes, ...

Read More »

Drejtori i Policisë së Tiranës: Vrasësi i Artan Cukut mund të ketë qenë me pagesë, s’ka lënë gjurmë

Kreu i policisë së Tiranës, Ervin Hodaj ka dhënë disa detaje rreth ekzekutimit të dy ditëve më parë të ish zyrtarit të policisë, Artan Cuku ...

Read More »