Shqipëri

“Shqipëria optimiste mbi turizmin, por reforma në drejtësi vonon bisedimet me BE-në”

Shqipëria pret një tjetër bum turistësh këtë vit dhe ekonomia po bën progres, por Ministrja e Ekonomisë Milva Ekonomi thotë se sistemi i drejtësisë po ...

Read More »

Trump i dërgon të njëjtën letër Ramës dhe Nishanit (Foto)

Presidenti Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump i është përgjigjur përmes një letre zyrtare, zyrtarëve të lartë të shtetit shqiptar, mes të cilëve Kryeministrit ...

Read More »

Vrau veten për një provim, kush është 18 vjeçarja lushnjare (Emri+Foto)

Ditën e sotme pranë JOQ u denoncua një ngjarje e rëndë në Lushnjë, ku një vajzë 18 vjeçe i ka dhënë fund jetës.​ Policia e ...

Read More »

Rama “kopjon” propozimin e Manjanit: Edhe ushtria kundër kanabisit!

Edhe pse ka një muaj që është shkarkuar nga detyra e Ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjani vijon të jetë në qendër të mediave dhe opinionit ...

Read More »

As kanabis, as shafran! Balla: Po sikur të mbjellim duhan?

Deputeti socialist Taulant Balla ka sjellë propozimin për mbjelljen e një tjetër bime nga ana e shqiptarëve, duke hedhur poshtë propozimin e bërë nga deputetja ...

Read More »

A u futën 1300 konteinerë me lëndë kimike në Shqipëri, AKIP kërkon të nisin hetimet

Lajmi i mediave italiane se në Shqipëri janë futur 1300 konteinerë me mbetje kimike hasi në debat të madh edhe në vendin tonë. Aleanca kundër ...

Read More »

“Meqë thotë se e do Shqipërinë dhe vetingun, Rama të japë dorëheqjen”

​Shefi i Departamentit të Gazetarisë dhe Komunikimit në Fakultetin e Filologjisë, Mark Marku i ftuar në News24, përgëzoi kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha për ...

Read More »

Balili dhe Prenga “sfidojnë” Ramën, “vijnë” përpara zyrës së tij (Foto)

Pas dronit, miellit në drejtim të Kryeministrisë, dhe karikaturave të Ramës me “40 hajdutë”, këtë radhë opozita ka sjellë në shesh Klemend Balilin dhe Armando ...

Read More »

Kapet kamionisti shqiptar, transportonte 700 Kg kanabis

Policia holandeze konfiskoi 674 kg drogë të llojit kanabis sativa në një kamion në lagjen Buitenveldert, Amsterdam, Holandë. Shoferi i kamionit ishte një 35-vjeçar shqiptar i ...

Read More »

130 vjetori i Mësonjëtores së parë shqipe, Edi Rama dhe Ilir Meta në Korçë për 7 Marsin

Më datë 7 mars, dita e hapjes së Shkollës së Parë Shqipe, kremtohet edhe 130 vjetori i Mësonjëtores së parë. Në kuadër të këtij përvjetori ...

Read More »