Shqipëri

Partia Demokratike “zbarkon” në Kavajë, 10 deputetë ftojnë qytetarët derë më derë për protestë

Opozita nuk ka si qëllim që të pengojë zgjedhjet në Kavajë, por t’u bëjë ftesa derë më derë qytetarëve të Kavajës që të protestojnë kundër ...

Read More »

Propozimi interesant i deputetit: Kush dorëzon një kallashnikov, merr një laptop

Komisioni i Sigurisë Kombëtare në Shqipëri ka dhënë një propozim interesant për mbledhjen e armeve në këtë shtet. Anëtarët e këtij komisioni kanë propozuar që ...

Read More »

Inaugurohet impianti i përpunimit të mbetjeve dhe prodhimit të energjisë në Elbasan, Rama: Pararojë e transformimit teknologjik

Kryeministri Edi Rama ishte sot në ceremoninë e inaugurimit të impiantit të përpunimit të mbetjeve dhe prodhimit të energjisë në Elbasan.  Rama theksoi se, “aty ...

Read More »

Nishani: Nevojitet dialog që të arrihet kompromisi mes forcave politike

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bujar Nishani i ka dhënë më shumë jehonë zërave që kryeministri Rama dhe kryedemokrati Basha të mund të ulen në ...

Read More »

Rama takohet me ministrin gjerman: Deklarata ndaj opozitës, qëndrim zyrtar i Gjermanisë

Kreu i qeverisë, Edi Rama ka dalë një konferencë për shtyp pas takimit me ministrin e Jashtëm gjerman, Sigmar Gabriel . Gjatë fjalës së tij, Rama ...

Read More »

Shefi i arrestuar i policisë së Durrësit, dikur jepte “leksione” për sofistikimin e trafikimit të hashashit

Julian Doraci është Shefi i Stacionit Policor të Portit të Durrësit, i arrestuar mbrëmjen e së dielës, si një prej 18 të dyshuarve të përfshirë ...

Read More »

Kriza politike/ Negociatorët e PS dhe PD takohen sërish në fshehtësi

Oerd Bylykbashi dhe Taulant Balla janë takuar sërish mëngjesin e sotëm në përpjekje për të renë dakort për një takim mes kryeministrit Edi Rama dhe ...

Read More »

AMF mbyll platformat pirate online, por ato vijonë ende punën, ja si i joshin klientët

Investigimi i “Monitor”: Platformat online të palicencuara, ndonëse mbyllen nga Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare (AMF) gjejnë shtigje për të vazhduar punën. Si i joshin klientët ...

Read More »

Erion Veliaj jep lajmin për Pashkë: Këtë vit…

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj sërish ka shprehur dëshirën për të patur një fëmijë me bashkëshorten e tij Ajola, teksa i është përgjigjur pyetjes së ...

Read More »

200 efektivë të Policisë në terren për të zbuluar drogë…kontrolle nga toka dhe ajri (VIDEO)

Policia e Shtetit ka vijuar kontrollin e territorit nga ajri dhe toka për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike, duke u përqendruar gjatë ditës së ...

Read More »