Shqipëri

Ministrja e LSI-së: Do hyjmë në zgjedhje edhe pa PD-në

​Bojkoti i zgjedhjeve nuk është plan i LSI edhe nëse Partia Demokratike vendos të mos marrë pjesë në të. Klajda Gjosha e konfirmon këtë në ...

Read More »

Zgjedhja e presidentit shqiptar, flet eksperti ligjor: Procedura të nisë jo më vonë se 20 prilli

Afati i përfundimit të mandatit të parlamentit si referim për zgjedhjen e presidentit të ri, sipas Konstitucionalistit Çlirim Gjata duhet të merret 18 qershori dita ...

Read More »

8 ton drogë për në Itali, prokuroria vë në hetim biznesmenë shqiptarë e maqedonas

Prokuroria zgjeron rrjetin e të dyshuarve për kalimin e 8 tonëve hashash drejt italisë,. Burimet thonë se dyshohet se droga ka kaluar në Maqedoni ku ...

Read More »

Rama reagim strategjik, përkujton aktorin e papapërsëristshëm të skenës shqiptare (Foto)

Ndërkohë që në vend ‘zjen’ debati për filmat e Realizmit Socialist, i cili ka ndarë intelektualët në dy pjesë, kryeministri Rama ka një përgjigej të ...

Read More »

A e kishte takuar Sali Berisha Adem Jasharin në Tiranë? (Video)

Në emisionin Komiteti që transmetohet në RTV Dukagjini, ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka folur për komandantët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës që kishte takuar ...

Read More »

Gazetarja i drejtohet Ramës: Erdha në këtë intervistë se nuk më plas fare…

Gazetarja e njohur Sonila Meço duket se ç’do herë e më shumë po shton dozën e ironive ndaj kryeministrit Edi Rama. Rama ishte i ftuar ...

Read More »

Shqiptarë të lënduar nga sulmi në Londër? Flet ambasadori Qirko

Ambasadori i Shqipërisë në Londër, Qirjako Qirko në një lidhje telefonike për Report Tv është shprehur për ngjarjen e rëndë që ka tronditur Londrën, pasditen ...

Read More »

Shqiptari terrorizon biznesmenin italian: 500 euro ose të vrava!

Ai u fut në një bar dhe i mori 500 euro pronarit, duke i thënë se ishte një pagesë që i detyrohej për disa punë, ...

Read More »

Basha: Kush do e drejtojë protestën kur të iki në SHBA? Fryma e shenjtë!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të niset ditën e nesërme për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku do të takohet me kongresmenë ...

Read More »

Misteri: Kush ja ndryshoi mendjen Nishanit?! Lëvizja e minutave të fundit për Xhafën

Vendimi i presidentin Nishani për të dekretuar “in extremis” Fatmir Xhafën si ministër të Brendshëm ka ngjallur shumë dyshime: çfarë kulisash lëvizën dhe cilët faktorë ...

Read More »