Shqipëri

Bamir Topi: Basha raketë balistike që plas në ajër, mban mëkatet e babait shpirtëror

Kreu i Frymës së Re Demokratike Bamir Topi, tregon se vendimi për të mos kandiduar në zgjedhjet e 18 qershorit është marrë për të dërguar ...

Read More »

Kriza politike, Nishani ul në tryezë Ramën dhe Bashën: Jemi gati për dialog!

Partia Demokratike vendos të ulet në tryezë dialogu për t’i dhënë fund krizës politike që ka përfshirë vendin, tashmë prej 74 ditësh nga momenti kur ...

Read More »

Ivanov uron Metën: Do bashkëpunojmë në interes të popujve tanë

Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov i dërgoi nëjletër urimi Ilir Metës, të sapozgjedhur në krye të shtetit shqiptar, dhe që merr zyrtarisht mandatin e Presidentit ...

Read More »

Ilir Meta, president me 87 vota: Tani, zgjedhje demokratike

Ilir Meta është zgjedhur presidenti i ri i Republikës së Shqipërisë, në raundin e katërt të votimit të mbajtur pasditen e kësaj të premteje në ...

Read More »

Presidenti i ri, Rama mbërrin i pari në Parlament

Për pak minuta pritet të nisë seanca e jashtëzakonshme për zgjedhjen e kreut të ri të shtetit shqiptar. Kryeministri Edi Rama ishte i pari që ...

Read More »

Basha: Nuk do të lejojmë që të ketë më zgjedhje moniste në Shqipëri

Lideri i opozitës Lulzim Basha është I bindur se në Shqipëri nuk do të ketë më një process votimit të formatit monist. Kështu është shprehur ...

Read More »

Drogë në Krujë, arrestohet një person, procedohet kryeplaku (VIDEO)

Policia e Krujës vijon kontrollet në terren për parandalimin e kultivimit të  bimëve narkotike. Gjatë ditë së sotme, mësohet se gjatë kontrollit të ushtruar në ...

Read More »

Rama tregon sesi dështuan negociatat dhe paralajmëron Bashën: Koha po mbaron!

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar Partinë Demokratike duke i thënë se koha për negociata po skadon dhe se zgjedhjet do të zhvillohen më 18 qershor. ...

Read More »

‘Furtuna’ në Policinë e Shtetit, kush janë dy drejtorët e vetëm që nuk u lëvizën nga detyra

Më urdhër të Drejtorit të Policisë së Shtetit, Haki Çako janë ndryshuar në masë drejtuesit në e drejtorive vendore. Kështu, rokadë ka pasur si në ...

Read More »

Rama uron Erdoganin pas rezultateve të referendumit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan dhe kryeministri i Shqiperise, Edi Rama Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka marrë mbrëmë telefonata urimi për suksesin ...

Read More »