Rajon

AMF mbyll platformat pirate online, por ato vijonë ende punën, ja si i joshin klientët

Investigimi i “Monitor”: Platformat online të palicencuara, ndonëse mbyllen nga Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare (AMF) gjejnë shtigje për të vazhduar punën. Si i joshin klientët ...

Read More »

Erion Veliaj jep lajmin për Pashkë: Këtë vit…

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj sërish ka shprehur dëshirën për të patur një fëmijë me bashkëshorten e tij Ajola, teksa i është përgjigjur pyetjes së ...

Read More »

KEDS me dy projekte investive në Llozicë

Investimi i rradhës që i vie rajonit të gjërë të Gjakovës nga KEDS, është ai në fshatin Llozicë. KEDS ka zgjidhur problemin e kahmotshëm me ...

Read More »

Përkujtohet dëshmori Ferid Curri

Kryetari i komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, drejtorët e drejtorive komunale dhe qytetarët e shumtë, bënë homazhe para lapitarit të dëshmorit Ferid Curri, në fshatin ...

Read More »

Sadriu i LDK-së: Shpend Ahmeti alias Jaht Allamani

“Përderisa rrugët e “Kryeqytetit”, alias Prishtinës së Kapur nga VV-ja me ndihmën e amës së tyre PDK-së, skajshmërish janë çartur, kryetari aksidental i saj dhe ...

Read More »

“Termokos” përmbyll sezonin ngrohës

Ngrohtorja e qytetit të Prishtinës “Termokos”, ka njoftuar se sot do të përmbyllë sezonin ngrohës për vitin 2016-2017. Sipas Termokos-it, përfundimi i afatit ligjor për ...

Read More »

Hapet fabrika e këpucëve në Drenas

Shefi i Kabinetit të Kryetarit të Drenasit. Gani Sylaj me bashkëpunëtor, morën pjesë në prerjen e shitirit për hapjen e fabrikës së këpucave “GO LONG” ...

Read More »

AGK thotë se do ta monitorojë rastin e gazetarit Musa Mustafa

se gazetari Musa Mustafa ka bërë ‘raportim jo të vërtetë’ para dy ditësh kur ka pretenduar se ishte kërcënuar me jetë përmes telefonit. “Në lidhje ...

Read More »

Hoxhaj thekson rëndësinë e komunave për politikën e jashtme

Pamje nga konferenca një-ditore me temën: “Diplomacia e qyteteve: Qeverisja, zhvillimi lokal dhe marrëdhëniet me jashtë” Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj në konferencën ...

Read More »

Pas diplomimit, aktivistja e VV-së, kthehet në arrest shtëpiak

Për më shumë se shtatë muaj aktivistja e Vetëvendosjes, Adea Batusha, qëndron në arrest shtëpiak me dyshimin për “sulm terrorist ndaj Kuvendit të Kosovës”. Ndërkohë ...

Read More »