Rajon

Shënohet Dita e të drejtave të pacientëve

Shoqata e të Drejtave të Pacientëve në Kosovë – PRAK, duke iu bashkëngjitur Rrjetit Evropian të Shoqatave simotra, të martën ka shënuar Ditën e të ...

Read More »

Kjo është deputetja që kaloi vikendin e veshur ndryshe, në Kalanë e Artanës

Vikendet zakonisht të gjithë njerëzit vendosin t’i kalojnë në ndonjë vend ku natyra tregon bukuritë e veta. Por është pikërisht deputetja e Partisë Demokratike të ...

Read More »

Daut Haradinaj me këtë fotografi e kujton Shkëlzenin

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj, me rastin e 18-vjetorit të rënies së vëllait të tij, dëshmorit Shkëlzen Haradinaj, ka ...

Read More »

Kisha Katolike “ Nëna e këshillit të mirë” në Klinë, kremtoi meshën e Pashkëve

Secili njeri në këtë botë ka nevojë për evenimente e gëzime festive të ndryshme, familjare, kombëtare, fetare, kulturore, shtetërore etj., që do thotë se të ...

Read More »

Gërmia shumë e frekuentuar në muajin e parë të pranverës

Që herët në muajin e parë të pranverës, Parku i Gërmisë është shndërruar në një pikë shumë të frekuentuar nga qytetarët e të gjitha vendeve ...

Read More »

Vitia: Pensionet duhet të rriten

Kryetar i Organizatës Komunale të Pensionistëve të Prishtinës, Shaip Vitia, ka thënë se pensionistët nuk janë të kënaqur me pensionin sepse ai është shumë i ...

Read More »

Nesër bëhet inaugurimi i rrugës së parë në Kosovë me 4 korsi

Të martën, më 18 prill 2017, në orën 12.00, kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa së bashku me ministrin e Infrastrukturës, Lutfi Zharku do të inaugurojnë ...

Read More »

Rama takohet me ministrin gjerman: Deklarata ndaj opozitës, qëndrim zyrtar i Gjermanisë

Kreu i qeverisë, Edi Rama ka dalë një konferencë për shtyp pas takimit me ministrin e Jashtëm gjerman, Sigmar Gabriel . Gjatë fjalës së tij, Rama ...

Read More »

Shefi i arrestuar i policisë së Durrësit, dikur jepte “leksione” për sofistikimin e trafikimit të hashashit

Julian Doraci është Shefi i Stacionit Policor të Portit të Durrësit, i arrestuar mbrëmjen e së dielës, si një prej 18 të dyshuarve të përfshirë ...

Read More »

Kriza politike/ Negociatorët e PS dhe PD takohen sërish në fshehtësi

Oerd Bylykbashi dhe Taulant Balla janë takuar sërish mëngjesin e sotëm në përpjekje për të renë dakort për një takim mes kryeministrit Edi Rama dhe ...

Read More »