Rajon

Partia Demokratike “zbarkon” në Kavajë, 10 deputetë ftojnë qytetarët derë më derë për protestë

Opozita nuk ka si qëllim që të pengojë zgjedhjet në Kavajë, por t’u bëjë ftesa derë më derë qytetarëve të Kavajës që të protestojnë kundër ...

Read More »

Propozimi interesant i deputetit: Kush dorëzon një kallashnikov, merr një laptop

Komisioni i Sigurisë Kombëtare në Shqipëri ka dhënë një propozim interesant për mbledhjen e armeve në këtë shtet. Anëtarët e këtij komisioni kanë propozuar që ...

Read More »

“Ec ma Ndryshe”: Gjakova, komuna më transparente në Kosovë

Komuna e Gjakovës vazhdon të jetë komuna më transparente në Kosovë, bazuar në “Indeksin e Reformës së Transparencës Komunale”, dalë nga një hulumtim i realizuar ...

Read More »

Prishtina ndan vendin e parë për transparencë komunale

Në indeksin e transparencës komunale të publikuar nga OJQ “Ec më ndryshe” Prishtina ndan vendin e parë për transparencë komunale, pa asnjë vlerësim negativ. Nënkryetari ...

Read More »

Thaçi: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët do të jetojnë në një hapësirë të vetme

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për ...

Read More »

Profesoresha e Athinës: Kosova do bashkohet me Shqipërinë, jam aq e sigurtë sa edhe hedh firmën për këtë (VIDEO)

Maria Efthimiu, profesoreshë në Universitetin e Athinës, e cila është dekoruar edhe nga Presidenti i Greqisë, është e angazhuar në një sërë fushash të dijes, ...

Read More »

Inaugurohet impianti i përpunimit të mbetjeve dhe prodhimit të energjisë në Elbasan, Rama: Pararojë e transformimit teknologjik

Kryeministri Edi Rama ishte sot në ceremoninë e inaugurimit të impiantit të përpunimit të mbetjeve dhe prodhimit të energjisë në Elbasan.  Rama theksoi se, “aty ...

Read More »

Nishani: Nevojitet dialog që të arrihet kompromisi mes forcave politike

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bujar Nishani i ka dhënë më shumë jehonë zërave që kryeministri Rama dhe kryedemokrati Basha të mund të ulen në ...

Read More »

Nisin punimet për zgjerimin e rrugës Prishtinë-Veternik

Kryeministri i Qeverisë së Kosovës Isa Mustafa ripërsërti se cështja e demarkacionit për ta dërguar në Kuvend do të ndodhë në harmoni me parnerët e ...

Read More »

Telegram ngushëllimi për Familjen Gashi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, dërgoi telegram ngushëllimi Familjes Gashi, me rastin e vdekjes së Dulaman Gashi, një ndër themeluesit e  Degës ...

Read More »