Rajon

Mjekët kërkojnë fond të veçantë për trajtimin e fëmijëve me leukemi

Rreth 50 arrin numri i fëmijëve të sëmurë me leukemi për çdo vit në vendin tonë. E Klinika e Pediatrisë në QKUK mund t’i trajtojë ...

Read More »

“Deliri” me lokomotivën, këshilltari i Metës i përgjigjet Gjylametit: Kape trenin…

Që në koalicionin e majtë ka përplasje mes dy forcave më të mëdha politike, Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, është një fakt që ...

Read More »

E masakruan për vdekje dhe e hodhën në mes të rrugës, zbulohen prapaskenat e sherrit në Devoll

44-vjeçari Zarif Allihu u gjend i masakruar me sende të forta në mes të rrugës mëngjesin e  sotshëm, ndërsa policia bëri me dije fillimisht se ...

Read More »

Ilir Meta siç nuk e keni parë, pas lojës me top thumbon Ramën nga Peza (VIDEO)

Kreu i LSI-së, Ilir Meta ka qenë i pranishëm sot në Pezë, ku LRI-ja ka organizuar një aktivitet me gjimnazistë e të rinj për festën ...

Read More »

Media zvicerane: Thaçi nën presionin e nacionalistëve të majtë, mbase përgatitet për largimin me stil nga politika si pasojë e Gjykatës Speciale

Nën presionin e nacionalistëve Presidenti Thaçi ka zemëruar mbështetësit e tij ndërkombëtar me planin për të krijuar ushtrinë. Motivi nuk është një kërcënim i jashtëm, ...

Read More »

Historia e shqiptarit ‘i këput shpirtin’ gjyqtarit anglez, e dënon vetëm me 8 muaj burg

Një shqiptar është dënuar me 8 muaj burg nga autoritetet angleze pasi apartamentin e tij e kishte shndërruar në laborator droge, ku u zbuluan 235 ...

Read More »

Meta njihet me idetë inovative të nxënësve: E rëndësishme të nxisim aftësitë krijuese

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, mori pjesë në panairin e shkencës dhe inxhinierisë të organizuar nga një kolegj privat në Tiranë. Meta u njoh nga ...

Read More »

“Torturat e Fatmir Xhafës në hetuesi, nga heqja e dhëmbëve me darë tek vezët e nxehta nën sqetull”

Në një intervistë të dhënë për “Rilindja Demokratike”, Valbona Maloku (Duka) ka rrëfyer tortuar që sipas saj i janë ushtruar në hetuesinë e diktaturës nga ...

Read More »

Rama dhe Meta “ia mbathin” nga të gjithë, takim sekret në periferi të Tiranës

Jashtë çdo parashikimi dhe gjithçkaje që u tha dje rreth takimit, dy krerët e aleancës qeverisëse Ilir Meta e Edi Rama “ia kanë mbathur” këtë ...

Read More »

Në Shipol u hap një klasë parashkollore për fëmijë

Pamje nga klasa parashkollore Kurti: Fëmijët e Shipolit tani e tutje kanë kushte shumë të mira për tu parapërgatitur për fillimin e shkollimit të rregullt ...

Read More »