Rajon

VV: Bujqësia përbën bazën e zhvillimit të Kosovës, por Qeveria e shpërfill

Sot u mbajt tryeza rreth gjendjes së bujqësisë në Kosovë. kryetari Visar Ymeri, Salih Salihu, drejtues i Komitetit për bujqësi, dhe Driton Çaushi, paraqitën qëndrimet ...

Read More »

Historianët e Deçanit: Lirimi i Haradinajt, dëshmi e luftës së pastër të UÇK-së

Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan ka përshëndetur lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. “Vendimi i Gjykatës ne Colmart në ...

Read More »

OVL e UÇK-së: Do ta pengojmë mbajtjen e shfaqjes ‘Bordel Balkan’ e cila fyen luftën tonë

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, reagon ndaj shfaqjes “Bordel Balkan” të autorit Jeton Neziraj, e me regjisor nga Serbia, e ...

Read More »

Protestojnë për shkak të ndërrimit të profesorit

Studentët e Fakultetit të Mjekësisë, dega Farmaci, të enjten kanë protestuar duke bllokuar hyrjen e Dekanatit, në shenjë pakënaqësie për ndërrimin e profesorit për lëndët ...

Read More »

Avokatja e Haradinajt tregon pse gjykata nuk e ekstradoi atë në Serbi

Ramush Haradinaj arrin sot në Kosovë, mësohet ora kur i organizohet pritja në sheshLajmi i madh, lirohet Ramush Haradinaj (E plotësuar) – Avokatja e Ramush Haradinajt, ...

Read More »

Basha: Nuk do të lejojmë që të ketë më zgjedhje moniste në Shqipëri

Lideri i opozitës Lulzim Basha është I bindur se në Shqipëri nuk do të ketë më një process votimit të formatit monist. Kështu është shprehur ...

Read More »

Drogë në Krujë, arrestohet një person, procedohet kryeplaku (VIDEO)

Policia e Krujës vijon kontrollet në terren për parandalimin e kultivimit të  bimëve narkotike. Gjatë ditë së sotme, mësohet se gjatë kontrollit të ushtruar në ...

Read More »

Rama tregon sesi dështuan negociatat dhe paralajmëron Bashën: Koha po mbaron!

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar Partinë Demokratike duke i thënë se koha për negociata po skadon dhe se zgjedhjet do të zhvillohen më 18 qershor. ...

Read More »

‘Furtuna’ në Policinë e Shtetit, kush janë dy drejtorët e vetëm që nuk u lëvizën nga detyra

Më urdhër të Drejtorit të Policisë së Shtetit, Haki Çako janë ndryshuar në masë drejtuesit në e drejtorive vendore. Kështu, rokadë ka pasur si në ...

Read More »

Rama uron Erdoganin pas rezultateve të referendumit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan dhe kryeministri i Shqiperise, Edi Rama Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka marrë mbrëmë telefonata urimi për suksesin ...

Read More »