Rajon

Provokon sërish Serbia, trenat e paligjshëm serb po lëvizin në Mitrovicë

Pamje nga vendi i ngjarjes Berisha: Jemi të anashkaluar nga Infrakos Gjendja e hekurudhave në Kosovë është e mjerueshme ngase nuk ka investime në to, ...

Read More »

Kodheli merr mbështetje nga sekretari i përgjithshëm i OSBE për reformat e qeverisë

Ministrja e mbrojtjes Mimi Kodheli Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së, Lamberto Zannier, ka premtuar mbështetjen e OSBE për reformat e nisura në Shqipëri dhe gatishmërinë ...

Read More »

“Alternativës” në Prizren i bashkohen edhe anëtarë të komuniteteve jo shqiptare

Partia më e re në Kosovë, Alternativa ka mbajtur një tubim në Prizren, duke filluar edhe hapjen e degës në këtë qytet. Anëtarët e Këshillit ...

Read More »

Kushtetuta u shkel shumë herë, duhet të ndryshohet

Në shënimin e 9-vjetorit të miratimit të Kushtetutës së Kosovës, njohës të çështjeve kushtetuese thonë se Kushtetuta duhet të pësojë ndryshime, pasi që ka mangësi, ...

Read More »

Tërmet edhe në Tiranë ja sa shkallë ishte

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në qytetin e Tiranës dhe zonat përreth. Tërmeti ishte me magnitudë 5.2 ballë i shkallës rihter Lëkundjet janë regjistruar ...

Read More »

QKUK po hulumton rastin në Klinikën e Gjinekologjisë

Qendra Klinike Universitare e Kosovës Qendra Klinike Universitare e Kosovës është duke hetuar rastin e një gruaje që raportohet se e ka lindur fëmijën në ...

Read More »

“Wizzair” inauguron fluturimin në “Adem Jashari”

Me një ceremoni inauguruese të fluturimeve të kompanisë ajrore “Wizzair” në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” u shënua fillimi i operimeve në tregun kosovar ...

Read More »

Avokati i Popullit i shqetësuar për qasjen e të burgosurve në shëndetësi

Avokati i Popullit në Kosovë ka ngritur shqetësime të thella për, siç thotë, nivelin e ulët të shërbimeve shëndetësore në Qendrat Korrektuese në vend dhe ...

Read More »

Depresioni po “vret” shqiptarët

Sëmundja e depresionit ne shoqërinë shqiptare është ne nivele shume te larta. 1 ne 4 te moshuar vuajnë nga depresioni, ndërsa tek te rinjtë e ...

Read More »

Ja mjetet e reja që do të përdorë policia shqiptare kundër trafikantëve në kufi

Për kalimin ilegal të emigrantëve, por edhe për trafikun e drogës, organizatat kriminale përdorin shpesh kufirin e gjelbër. Por shumë shpejt, patrullimi i kësaj hapësire ...

Read More »