Kosovë

Reagon Kryeministri Mustafa për vrasjet politike, tregon kush duhet t’i zbulojë ato

Kryeministri i Republikës së Kosovës, njëherit edhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa Kryeministri i Republikës së Kosovës, njëherit edhe kryetari i Lidhjes ...

Read More »

McCain ia bën të qartë Vuçiqit: Guxoni e bëjeni këtë gjë me Kosovën!

Senatori amerikan, John McCain Senatori amerikan, John McCain, dhe presidenti i zgjedhur i Serbisë, Aleksandar Vuçiq kanë folur para gazetarëve pas takimit që patën në ...

Read More »

Plaku që bllokoi tankun serb në Korishë (VIDEO)

Kronika e mëposhtme flet për të bëmat e Hamdi Kukajt nga Korisha. Ai nuk ju tremb asnjëherë policisë e ushtrisë serbe e jugosllave. Ndiqeni kronikën e ...

Read More »

Beteja e Koshares vendimtare për lirinë e Kosovës

Mustafa: Kosharja përbën fillimin e luftës frontale për çlirimThaçi: ‘Shigjeta’ bashkërendoi me NATO-n (E plotësuar) – Është mbajtur manifestimi ‘Ditët e Shqipes’ në përkujtim të 18-vjetorit ...

Read More »

Ja prej ku ka ardhur tërmeti që u dridh Shkupi, Tetova, Gostivari (FOTO)

Tërmeti i cili e ka dridhur qyytetet në Maqedoni si Shkupin, Tetovën, Gostivarin dhe shumë qytete tjera edhe në Kosovë epiqendra është mes Tiranës dhe ...

Read More »

Provokon sërish Serbia, trenat e paligjshëm serb po lëvizin në Mitrovicë

Pamje nga vendi i ngjarjes Berisha: Jemi të anashkaluar nga Infrakos Gjendja e hekurudhave në Kosovë është e mjerueshme ngase nuk ka investime në to, ...

Read More »

“Alternativës” në Prizren i bashkohen edhe anëtarë të komuniteteve jo shqiptare

Partia më e re në Kosovë, Alternativa ka mbajtur një tubim në Prizren, duke filluar edhe hapjen e degës në këtë qytet. Anëtarët e Këshillit ...

Read More »

Kushtetuta u shkel shumë herë, duhet të ndryshohet

Në shënimin e 9-vjetorit të miratimit të Kushtetutës së Kosovës, njohës të çështjeve kushtetuese thonë se Kushtetuta duhet të pësojë ndryshime, pasi që ka mangësi, ...

Read More »

QKUK po hulumton rastin në Klinikën e Gjinekologjisë

Qendra Klinike Universitare e Kosovës Qendra Klinike Universitare e Kosovës është duke hetuar rastin e një gruaje që raportohet se e ka lindur fëmijën në ...

Read More »

“Wizzair” inauguron fluturimin në “Adem Jashari”

Me një ceremoni inauguruese të fluturimeve të kompanisë ajrore “Wizzair” në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” u shënua fillimi i operimeve në tregun kosovar ...

Read More »