Kosovë

Pas diplomimit, aktivistja e VV-së, kthehet në arrest shtëpiak

Për më shumë se shtatë muaj aktivistja e Vetëvendosjes, Adea Batusha, qëndron në arrest shtëpiak me dyshimin për “sulm terrorist ndaj Kuvendit të Kosovës”. Ndërkohë ...

Read More »

Agjencia e Statistikave tregon shifrat e papunësisë në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) publikon rezultatet kryesore të Anketës së Fuqisë Punëtore (AFP) për tremujorin e katërt (TM4) 2016. Anketa ka pasur shtrirje ...

Read More »

Bizneset i kërkojnë kryeministrit ‘mjekë profesional’ për korrupsionin

Kryeministri i Qeverisë së Kosovës, Isa Mustafa, në takimin me bizneset e regjionit të Prizrenit, tha se për Qeverinë e Kosovës sektori i ekonomisë mbetet ...

Read More »

Në Mitrovicë përkujtohet masakra serbe në rrugën e Kovaqëve

Në 18-vjetorin e masakrës në rrugën e Kovaçëve në Mitrovicë, kryetari i komunës, Agim Bahtiri, nënkryetari Faruk Mujka dhe drejtorët e drejtorive komunale, kanë vendos ...

Read More »

Hoxhaj: Gjermania mbështet Kosovën në procesin e integrimeve

Shefi i diplomacisë së Kosoves, Enver Hoxhaj në takim me homologun e tij gjerman Sigmar Gabriel Shefi i diplomacise, Enver Hoxhaj ka pritur të enjten ...

Read More »

Molliqaj: Kjo është skema e krimit të organizuar brenda Policisë së Kosovës, në krye me Kadri Veselin

Molliqaj: Për vite, përgjimet nga Policia e Kosovës janë bërë jashtëligjshëm (E plotësuar) – Sot, përmes një konference për media, Sekretari Organizativ Dardan Molliqaj, paraqiti skemën ...

Read More »

Historianët e Deçanit: Ndërmarrjet “Apiko” dhe “Iliria” të shpallen pasuri kombëtare

Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri”, dega në Deçan, njofton se vendimi për t’i dhënë ultimatumin Qeverisë së Kosovës, që deri më 21 prill ...

Read More »

Komunat e ndryshme të Republikës së Gjenevës të gatshme të ndihmojnë Vitinë

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, gjatë viztës së tij në Gjenevë të Zvicrës Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, gjatë viztës së ...

Read More »

Thaçi i quan të papranueshme kërcënimet ndaj Xharrës

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi Edhe presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka reaguar për kërcënimin që i është bërë gazetares Arbana Xharra. Thaçi ka shkruar ...

Read More »

Hashim Thaçi reagon ashpër ndaj Daut Haradinajt, për kërcënimet ndaj serbëve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar ndaj deklaratave të deputetit të AAK-së, Daut ...

Read More »