Kosovë

Gërmia shumë e frekuentuar në muajin e parë të pranverës

Që herët në muajin e parë të pranverës, Parku i Gërmisë është shndërruar në një pikë shumë të frekuentuar nga qytetarët e të gjitha vendeve ...

Read More »

Vitia: Pensionet duhet të rriten

Kryetar i Organizatës Komunale të Pensionistëve të Prishtinës, Shaip Vitia, ka thënë se pensionistët nuk janë të kënaqur me pensionin sepse ai është shumë i ...

Read More »

Nesër bëhet inaugurimi i rrugës së parë në Kosovë me 4 korsi

Të martën, më 18 prill 2017, në orën 12.00, kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa së bashku me ministrin e Infrastrukturës, Lutfi Zharku do të inaugurojnë ...

Read More »

KEDS me dy projekte investive në Llozicë

Investimi i rradhës që i vie rajonit të gjërë të Gjakovës nga KEDS, është ai në fshatin Llozicë. KEDS ka zgjidhur problemin e kahmotshëm me ...

Read More »

Përkujtohet dëshmori Ferid Curri

Kryetari i komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, drejtorët e drejtorive komunale dhe qytetarët e shumtë, bënë homazhe para lapitarit të dëshmorit Ferid Curri, në fshatin ...

Read More »

Sadriu i LDK-së: Shpend Ahmeti alias Jaht Allamani

“Përderisa rrugët e “Kryeqytetit”, alias Prishtinës së Kapur nga VV-ja me ndihmën e amës së tyre PDK-së, skajshmërish janë çartur, kryetari aksidental i saj dhe ...

Read More »

“Termokos” përmbyll sezonin ngrohës

Ngrohtorja e qytetit të Prishtinës “Termokos”, ka njoftuar se sot do të përmbyllë sezonin ngrohës për vitin 2016-2017. Sipas Termokos-it, përfundimi i afatit ligjor për ...

Read More »

Hapet fabrika e këpucëve në Drenas

Shefi i Kabinetit të Kryetarit të Drenasit. Gani Sylaj me bashkëpunëtor, morën pjesë në prerjen e shitirit për hapjen e fabrikës së këpucave “GO LONG” ...

Read More »

AGK thotë se do ta monitorojë rastin e gazetarit Musa Mustafa

se gazetari Musa Mustafa ka bërë ‘raportim jo të vërtetë’ para dy ditësh kur ka pretenduar se ishte kërcënuar me jetë përmes telefonit. “Në lidhje ...

Read More »

Hoxhaj thekson rëndësinë e komunave për politikën e jashtme

Pamje nga konferenca një-ditore me temën: “Diplomacia e qyteteve: Qeverisja, zhvillimi lokal dhe marrëdhëniet me jashtë” Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj në konferencën ...

Read More »