Kosovë

Mjekët kërkojnë fond të veçantë për trajtimin e fëmijëve me leukemi

Rreth 50 arrin numri i fëmijëve të sëmurë me leukemi për çdo vit në vendin tonë. E Klinika e Pediatrisë në QKUK mund t’i trajtojë ...

Read More »

Media zvicerane: Thaçi nën presionin e nacionalistëve të majtë, mbase përgatitet për largimin me stil nga politika si pasojë e Gjykatës Speciale

Nën presionin e nacionalistëve Presidenti Thaçi ka zemëruar mbështetësit e tij ndërkombëtar me planin për të krijuar ushtrinë. Motivi nuk është një kërcënim i jashtëm, ...

Read More »

Në Shipol u hap një klasë parashkollore për fëmijë

Pamje nga klasa parashkollore Kurti: Fëmijët e Shipolit tani e tutje kanë kushte shumë të mira për tu parapërgatitur për fillimin e shkollimit të rregullt ...

Read More »

Rrushi i dhelprës në shpatet shqiptare

Një frut pylli i veçantë që ngjan si një shalqi i vogël dhe ka shijen e një rrushi të athtë, që në latinisht quhet Ribes ...

Read More »

Mustafa ia shpjegon nga Prishtina Edi Ramës: Tregu i përbashkët rajonal na e kthen Jugosllavinë

Shpalosja e idesë së një tregu rajonal ballkanas, para kryeministrave të 6 vendeve të rajonit ka përplasur kryeministrin Isa Mustafa me atë të Shqipërisë Edi ...

Read More »

Sulm në një shkollë në Prishtinë, arrestohet 16 vjeçari

Sot në Prishtinë në rrugën “Isa Kastrati”, saktësisht në një shkollë, ka ndodhur një sulm fizik. Policia ka bërë të ditur se B. K, mashkull ...

Read More »

Fatmir Matoshi u zgjodh Kryetar i Kuvendit të AKR-së

Fatmir Matoshi Në seancën e parë konstituive të Kuvendit të AKR-së, Presidenti Behgjet Pacolli foli për situatën politike në vend, organizimin e partisë  dhe përmbylljen ...

Read More »

Nisin procedurat për realizimin e dy projekteve me rëndësi për qytetin e Rahovecit

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Idriz Vehapi Kryetari i Komunës së Rahovecit, Idriz Vehapi, gjatë kësaj jave ka nënshkruar dy urdhëresa, me të cilat ka ...

Read More »

Veseli: Pak kush e besonte se Prishtina do të ketë ujë 24 orë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli po merr pjësë në përurimin e  Fabrikës për përpunimin e ujit  ...

Read More »

WOW shtrihet edhe në Podujevë e Mitrovicë

Me iniciativë të Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, faza e katërt e projektit “Gratë në Punë Online (WOW)” shtrihet edhe në Komunat Podujevë dhe Mitrovicë, pjesën ...

Read More »