Kosovë

Diskutohet për implementimin e Strategjisë Kundër Narkotikëve

Në Ministrinë e Punëve të Brendshme u mbajt takimi i radhës i grupit punues për implementimin e Strategjisë Kundër Narkotikëve. Në këtë takim u diskutua ...

Read More »

Mustafa e merr një kompliment të papritur nga zyrtarja e Listës Srpska

Ish-ministrja e Administrimit të Pushtetit Lokal në Qeverinë e Kosovës, Mirjana Jevtiq, derisa ka folur për “copëtimin” e Listës “Srpska”, duke thënë se përgjegjësia për ...

Read More »

Bajrami: Kemi bërë punë të mirë në tejkalimin e barrierave

Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami të premten në një ligjëratë të hapur, me temën “Ambienti i biznesit dhe kontributi i MTI-së në investimet ...

Read More »

Jahjaga i gëzohet komisionit për viktimat e dhunës seksuale

Ish presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga gjatë një takimi me ministrin e Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi ka diskutuar rreth komisionit për viktimat e dhunës ...

Read More »

Qeveria ndau mjetet për dezinsektimin e hapësirave nga ethet hemorragjike

Qeveria e Kosovës, gjatë mbledhjes së sotme, miratoi vendimin për ndarjen e mjeteve prej 350 mijë euro për dezinsektimin e hapësirave të ekspozuara për ethet ...

Read More »

VV: Bujqësia përbën bazën e zhvillimit të Kosovës, por Qeveria e shpërfill

Sot u mbajt tryeza rreth gjendjes së bujqësisë në Kosovë. kryetari Visar Ymeri, Salih Salihu, drejtues i Komitetit për bujqësi, dhe Driton Çaushi, paraqitën qëndrimet ...

Read More »

Historianët e Deçanit: Lirimi i Haradinajt, dëshmi e luftës së pastër të UÇK-së

Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan ka përshëndetur lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. “Vendimi i Gjykatës ne Colmart në ...

Read More »

OVL e UÇK-së: Do ta pengojmë mbajtjen e shfaqjes ‘Bordel Balkan’ e cila fyen luftën tonë

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, reagon ndaj shfaqjes “Bordel Balkan” të autorit Jeton Neziraj, e me regjisor nga Serbia, e ...

Read More »

Protestojnë për shkak të ndërrimit të profesorit

Studentët e Fakultetit të Mjekësisë, dega Farmaci, të enjten kanë protestuar duke bllokuar hyrjen e Dekanatit, në shenjë pakënaqësie për ndërrimin e profesorit për lëndët ...

Read More »

Avokatja e Haradinajt tregon pse gjykata nuk e ekstradoi atë në Serbi

Ramush Haradinaj arrin sot në Kosovë, mësohet ora kur i organizohet pritja në sheshLajmi i madh, lirohet Ramush Haradinaj (E plotësuar) – Avokatja e Ramush Haradinajt, ...

Read More »