Rajon

Diskutohet për implementimin e Strategjisë Kundër Narkotikëve

Në Ministrinë e Punëve të Brendshme u mbajt takimi i radhës i grupit punues për implementimin e Strategjisë Kundër Narkotikëve. Në këtë takim u diskutua ...

Read More »

Mustafa e merr një kompliment të papritur nga zyrtarja e Listës Srpska

Ish-ministrja e Administrimit të Pushtetit Lokal në Qeverinë e Kosovës, Mirjana Jevtiq, derisa ka folur për “copëtimin” e Listës “Srpska”, duke thënë se përgjegjësia për ...

Read More »

Bamir Topi: Basha raketë balistike që plas në ajër, mban mëkatet e babait shpirtëror

Kreu i Frymës së Re Demokratike Bamir Topi, tregon se vendimi për të mos kandiduar në zgjedhjet e 18 qershorit është marrë për të dërguar ...

Read More »

Kriza politike, Nishani ul në tryezë Ramën dhe Bashën: Jemi gati për dialog!

Partia Demokratike vendos të ulet në tryezë dialogu për t’i dhënë fund krizës politike që ka përfshirë vendin, tashmë prej 74 ditësh nga momenti kur ...

Read More »

Ivanov uron Metën: Do bashkëpunojmë në interes të popujve tanë

Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov i dërgoi nëjletër urimi Ilir Metës, të sapozgjedhur në krye të shtetit shqiptar, dhe që merr zyrtarisht mandatin e Presidentit ...

Read More »

Ilir Meta, president me 87 vota: Tani, zgjedhje demokratike

Ilir Meta është zgjedhur presidenti i ri i Republikës së Shqipërisë, në raundin e katërt të votimit të mbajtur pasditen e kësaj të premteje në ...

Read More »

Presidenti i ri, Rama mbërrin i pari në Parlament

Për pak minuta pritet të nisë seanca e jashtëzakonshme për zgjedhjen e kreut të ri të shtetit shqiptar. Kryeministri Edi Rama ishte i pari që ...

Read More »

Bajrami: Kemi bërë punë të mirë në tejkalimin e barrierave

Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami të premten në një ligjëratë të hapur, me temën “Ambienti i biznesit dhe kontributi i MTI-së në investimet ...

Read More »

Jahjaga i gëzohet komisionit për viktimat e dhunës seksuale

Ish presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga gjatë një takimi me ministrin e Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi ka diskutuar rreth komisionit për viktimat e dhunës ...

Read More »

Qeveria ndau mjetet për dezinsektimin e hapësirave nga ethet hemorragjike

Qeveria e Kosovës, gjatë mbledhjes së sotme, miratoi vendimin për ndarjen e mjeteve prej 350 mijë euro për dezinsektimin e hapësirave të ekspozuara për ethet ...

Read More »