Opinion

Tre fytyrat e Trump

Një tjetër teori është se që të tre Trumpët – miku i Putin, oportunisti pasanik dhe demagogu – janë në të vërtet një: Trumpi, biznesmeni ...

Read More »

Bashkimi Europian nuk është i plotë pa Ballkanin Perëndimor

Të gjithë jemi të interesuar ta bëjmë paqen në Ballkanin Perëndimor të pakthyeshme, ashtu si dhe progresin social, ekonomik dhe demokratik. Nëse kjo ndodh, progresi ...

Read More »

Vizita e Mogherinit në Ballkan

Mogherini nuk ka thuaja fare ‘karrota’ në çantën e saj për kryepolitikanët e shteteve të Ballkanit Perëndimor, dhe për më keq, nuk ka as atë ...

Read More »

Ndëshkimi i Ramush Haradinajt nga aleatët. PSE?

Shtyrja e vendimit të gjykatës franceze për Ramush Haradinajn për 6 prill, është vendim për ta mbajtur peng për qëllime politike. Prandaj është momenti që ...

Read More »

Heshtja ndaj krimit

Më duket që njerëzit në këtë vend e kanë kuptuar si gabimisht jetën, por kur mendoj më mirë ndoshta dhe populli nuk ka gjithherë faj! ...

Read More »

Si t’i mbijetojmë epokës Trump

Një muaj president i SHBA-ve dhe Donald Trump ka arritur në mënyrë marramendëse të përhap kaos-pasiguri dhe një shkallë të frikës e cila do ta ...

Read More »

Edhe e desha edhe e tradhtova

Edhe një ditë e re, por unë as që e vërej, ngase ditët për mua më s’kanë kuptim për t’u gëzuar. Sot, përkundër të gjithave, ...

Read More »

Erion Veliaj, një karikaturë për vetingun

Vetingu, nga një argument kundër opozitës po kthehet në një hall për qeverinë, pikërisht për shkak të teprimit të abuzimit me të. Për të gjithë ...

Read More »

Sonte në ‘ClickPlus’: Çka ofron LSDM-ja për shqiptarët?

Sonte në ClickPlus do të debatohet mbi temën: Çka ju ofron LSDM-ja shqiptarëve? – Pse ia dhanë partitë shqiptare nënshkrimet LSDM-së e jo VMRO-së? – Kush ...

Read More »

Saimir Tahiri kryeministër i ardhshëm? Ja reagimi i Ilir Metës

Kreu i LSI-së, Ilir Meta ka folur rreth politikave të jashtme marrëdhënies me SHBA dhe Turqinë dhe çfarë përfiton vendi . Meta tha se e ...

Read More »