Maqedoni

Kasami: Flamuri dhe simbolet e Maqedonisë nuk shprehin identitetin tim dhe të shqiptarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në një intervistë për Faktor 24, ka folur rreth situatës aktuale politike në Maqedoni dhe çfarë hapa duhet të ...

Read More »

Më 1 maj do të dridhen deputetët dhe liderët e Maqedonisë! Ja kush vjen

Hojt Jii, zëvendës ndihmës Sekretari për Evropë dhe Euroazi në Departamentin e Shtetit të hënën vjen në Shkup në takim me elitën politike në vend, ...

Read More »

Nga Gjykatata Kushtetuese kërkohet që të shpallen të pavlefshme zgjedhjet e 11 dhjetor

Po kërkohet nga Gjykata Kushtetuese që të shpallen të pavlefshme zgjedhjet parlamentare të 11 dhjetorit të vitit të kaluar, si dhe të shpallen të pavlefshme ...

Read More »

Zv/ministri i Mbrotjes: Nuk ka bazë për shpalljen e gjendjes së jashtëzakoshme në Maqedoni (VIDEO)

Zëvendës ministri i Mrotjës, Bekim Maksuti në linjë telefonike në emisionin Click Plus në tv21 theksoi se nuk ka bazë për shpalljen e gjendjes së ...

Read More »

Maksuti në ClickPlus: 10 deputetë kanë të drejtë ta ndyshojnë rendin e ditës, por Veljanovski e pengon (VIDEO)

Profesori universitar, Mersim Maksuti në emisionin në Click Plus në tv21, theksoi se 10 deputetë kanë të drejtë ta ndyshojnë rendin e ditës, por sipas tij, ...

Read More »

Mediat serbe: Erdogan me shqiptarët do ta marrin Shkupin e Kumanovën

shtë rikthyer politika e ushqyer nga retorika konspiracioniste e Aleksandar Vuçiqit, në raport me shqiptarët, pas deklaratave të Edi Ramës dhe Hashim Thaçit, se Kosova ...

Read More »

ELEM nuk do të kërkojë shtrenjtim të rrymës

SHA ELEM nuk do të kërkojë rritje të çmimit të energjisë elektrike, ndërsa humbjet nga importi i rrymës së shtrenjtë në janar të këtij viti ...

Read More »

LSDM: Qytetarët dhe shteti janë peng i udhëheqësisë së VMRO-DPMNE-së

LSDM-ja sot përmes kumtesës porositi se shumica parlamentare po vepron në mënyrë të mençur që t’i mbrojë shtetin dhe qytetarët dhe se do ta realizojnë ...

Read More »

Zgjedhjet lokale, PSP dhe përgjimet nuk janë në agjendën e Kushtetueses deri më 10 maj

Gjykata Kushtetuese, seancën e parë pas festave të Pashkëve dhe pas 1 Majit e ka caktuar për 10 maj, ku sipas agjendës gjykatësit do të ...

Read More »

VMRO-DPMNE: Qytetarët s’pranojnë platforma të huaja

VMRO-DPMNE sërish sot përmes një komunikate me shkrim është shprehur kundër “Platformës së Tiranës”. Nga kjo parti theksojnë se, populli më 11 dhjetor nuk votoi ...

Read More »