Maqedoni

Kadriu: LSDM dhe BDI-ja nuk pajtohen në disa pika të ligjit

Pedagogu Osman Kadriu, ka zbuluar se LSDM-ja dhe BDI-ja nuk pajtohen në disa pika të ligjit për gjuhën shqipe, edhe pse partitë janë konsultuar disa ...

Read More »

Ermira Mehmeti: Jam qytetare e lirë

Ish deputetja e BDI-së, ErmiraMehmeti, i ka mohuar të gjitha lajmet që po spekulojnë në emër të saj, se ajo do të kalojë në një ...

Read More »

Ramës i ‘shpëton’ goja dhe nxjerr ZBULUAR deputetët e ‘fortë’ me policinë

Gjatë një aktiviteti për promovimin e grave në Policinë e Shtetit, kryeministri Edi Rama dha shembullin e dy deputetëve për të treguar se sa ndryshim ...

Read More »

44 kompani të Maqedonisë kanë lidhur marrëveshje afariste me partnerët e huaj

44 kompani të Maqedonisë kanë lidhur marrëveshje afariste me partnerët e huaj në periudhën 2015-2016 përmes Rrjetit evropian për mundësi biznesi (EEN), ndërsa 182 firma ...

Read More »

KSZH-ja për zgjedhjet lokale do t’i rikthejë 30 mijë votuesit e kontestuar

Votuesit e kontestuar që u fshinë nga lista zgjedhore për zgjedhjet parlamentare të mbajtura më 11 dhjetor të vitit të kaluar, përsëri do jenë në ...

Read More »

BDI dhe LSDM-ja, shumë pranë arritjes së marrëveshjes

Ende nuk ka asnjë informacion zyrtar për përmbajtjen e propozimeve për përdorimin e gjuhës, por analistët vlerësojnë se është e mundur një pajtueshmëri nga të ...

Read More »

BDI dhe LSDM bien dakord, denari edhe në gjuhën shqipe

Një ndër kërkesat e BDI-së për formimin e qeverisë është që denari të jetë edhe në gjuhënshqipe. LSDM dhe BDI ende janë në bisedime lidhur ...

Read More »

Ibrahimi: BDI ka marrë pushtet në emër të UÇK-së, janë përgjegjës për ta zgjidhur statusin e ish-ushtarëve

Deputeti i Lëvizjes BESA, Zeqirija Ibrahimi për Gazeta Express ka folur për statusin e ish-luftëtarëve të UÇK-së, duke theksuar se BDI-ja dhe Ali Ahmeti për ...

Read More »