Maqedoni

Flet Sela: U sulmova nga dhunuesit e parlamentit

(E plotësuar) – Kryetari i LR-PDSH-së Ziadin Sela në një prononcim për konfirmon se edhe ai ka qenë shënjestër e grupit që sulmoi deputetët në ...

Read More »

Ivanov thërret liderët në takim

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov ka ftuar liderët e partive politike që nesër të vijnë në zyrën e tij dhe të diskutojnë për situatën e ...

Read More »

Ja dhuna e ushtruar ndaj deputetëve! (Video)

Në video mund të shihet jo vetëm dhuna ndaj Zoran Zaevit, por edhe nda  Radmilla Shekerinskës, dhe shumë deputetëve të tjerë. Në video mund të ...

Read More »

Ibrahimi: Të paktën sonte t’i lëmë përplasjet partiake, kështu i shërbejmë vetëm armikut

Deputeti i Lëvizjes BESA, Zeqirija Ibrahimi ka reaguar nëpërmjet një statusi në facebook duke thënë se të paktën sonte nuk duhet që të ketë përplasje ...

Read More »

Policia nis evakuimin e deputetëve dhe gazetarëve të ngujuar

Policia e njesisë speciale të MPB-së, ka nisur edhe evakuimin e deputetëve dhe gazetarëve të ngujuar në Parlamentin e Maqedonisë, njofton ShqipWeb. Deputetët dhe gazetarët u ...

Read More »

Mc Cain: Situata në Maqedoni po del jashtë kontrollit, duhet një angazhim më i madh i SHBA-ve

Mc Cain shprehet i bindur se duhet një angazhim më i madh dhe ndërmjetësim konkret, në një situtatë shumë dinamike dhe shpërthyese në Maqedoni. “Nuk ...

Read More »

Zaevi e Ahmeti shprehen optimistë për zgjidhjen e ngërçit politik

Deputetët e shumicës së re parlamentare përsëri nuk gjetën guximin të ndërmarrin hapin e paralajmëruar për zhbllokimin e Kuvendit. Gjatë hyrjes në këtë institucion, krerët ...

Read More »

Kush është Ismai Kadare?Ja si përgjigjen qytetarët e Gostivarit (VIDEO)

Është ndër shkrimtarët më të njohur në botë, veprat e të cilit janë përkthyer dhe në gjuhë të ndryshme, por duket se në trevat shqiptare ...

Read More »

Gjykata Supreme, Vrangellovski tenton t’i bindë gjykatësit se “bombat” nuk janë dëshmi

Pas dy seancave të anuluara, dje u ndërpre seanca e përgjithshme në Gjykatën Supreme e për të vazhduar sot ku do të diskutohen propozimet e kryetarit të ...

Read More »

Maleski: Ja çka e bashkon Rusinë dhe Maqedoninë

Sipas profesorit universitar dhe njohësit të çështjeve politike, Denko Maleskit, në Maqedoni mungon kultura e llogaridhënies. Ai në kolumnën e tij të fundit vë në ...

Read More »