Maqedoni

Godet Rama provokon Shkupin (Foto)

Deklaratave të Presidentit maqedonas George Ivanov për përbuzjen e gjuhës shqipe, Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje në rubrikën e tij Amarcord, ku kujton ...

Read More »

Ç’mendojnë Lëvizja Besa dhe LR-PDSH-ja për programim qeverisës së Zoran Zaevit (Video)

Pavarësisht ftesës që Zaev bëri sot, Lëvizja Besa thotë se po presin ofertë konkret për të hyrë në qeveri. “Lëvizja Besa ende nuk ka ndonjë ...

Read More »

Kumanovari vjedh 500 euro prej fqinjës

Një kumanovarë, dje ka sulmuar dhe i ka vjedhur 500 euro nga fqinja i tij. Siç bëjnë të ditur nga policia, ngjarja ka ndodhur në ...

Read More »

Rritet qarkullimi në subjektet afariste të Maqedonisë

Ipas të dhënave përfundimtare të Entit Shtetëror për Statistika (ESHS), në vitin 2015, në kuadër të statistikat strukturale afariste janë analizuar 54.738 subjekte afariste me ...

Read More »

Çair, zjarr në afërsi të një pike karburanti

Një zjarr në afërsi të një pike karburanti ka kapluar në lagjën Tophanë në komunën e Çairit, transmeton Gazeta Express. Zjarri ka kapluar edhe një ...

Read More »

Shpërthen hidranti në afërsi të MPB-së

Ka shpërthyer një hidrant i cili ndodhej pranë ndërtesës “Emanuel Quqkov” në Shkup. Objekti ndodhet në rrugën Jordan Mijalkov, në afërsi të Ministrisë së Punëve ...

Read More »

Buteli me gjashtë klube pensionistësh, Çairi asnjë

Në komunën e Butelit sot është hapur një klub i ri pensionistësh , në Radishan, i gjashti klub pensionistësh me radhë. Kryetari i komunës së ...

Read More »

UÇK AKSH TETOVË: Jemi grup prej 80 ushtarësh shumë shpejt do ta shpallim Republikën e ILIRIDËS

Pas deklaratës së presidentit të republikës së Maqedonisë Gjorgje Ivanov se ushtria e Maqedonisë është e gatshme për të qenë mbrojtës i integritetit dhe stabilitetit në ...

Read More »

Vjedhje në një pompë benzine në Shkup

Dy kryerës të panjohur mbrëmë kanë vjedhur rreth 28.000 denarë nga pompa e benzinës në rrugën “Pero Nakov” në Shkup. Siç kumtoi policia, kryesit kanë ...

Read More »

Zaevi mashtrues, para Ali Ahmetit u gjunjëzua për gjuhën shqipe, sot ndryshoi mendjen

Lideri i LSDM-së Zoran zaev para disa ditëve në selinë e BDI-së u gjunjëzua para Ali Ahmetit dhe pranoi gjithçka sa i përket gjuhës shqipe. ...

Read More »