Maqedoni

Sheqerinska: Protestuesit kishin listë me emrat e deputetëve që duhej të vriteshin

Nënkryetarja e LSDM-së, Radmila Sheqerinska është e ftuar në 24 vesti ku tregon tmerrin e përjetuar mbrëmë. Ajo ka thënë se ka parë Ziadin Selën ...

Read More »

Ahmeti uroi zgjedhjen e Metës për president të Shqipërisë

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka mirëpritur zgjedhjen e Ilir Metës president të Shqipërisë. “Duke mirëpritur zgjedhjen Tuaj në postin President i ...

Read More »

Ivanov uron Metën: Do bashkëpunojmë në interes të popujve tanë

Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov i dërgoi nëjletër urimi Ilir Metës, të sapozgjedhur në krye të shtetit shqiptar, dhe që merr zyrtarisht mandatin e Presidentit ...

Read More »

Zaev fajëson Gruevskin për sulmet e përgjakshme në Kuvend

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, nuk ka shkuar në takimin që e ka thirrur kryetari maqedonas George Ivanov. Ai në vend të pjesëmarrjes në këtë ...

Read More »

Zaev: Çavkov të jep dorëheqje dhe të ik sa më larg!

Zoran Zaev poashtu gjatë konferencës për shtyp foli edhe për rolin e policisë, në veçanti për rolin e Mitko Çavkovit. Ai ka thënë se pret ...

Read More »

Qytetarët apelojnë për normalizim të situatës

Qytetarët e anketuar nga ALSAT thonë se pavarësisht ngjarjeve të dhunshme mbrëmjen e kaluar në Kuvend ku u sulmuan brutalisht deputetët e shumicës së re ...

Read More »

Një video e re shfaq dhunën e ushtruar në Kuvend

Është shfaqur një video e re që flet për dhunën e ushtruar mbrëmë në Kuvend. Videoja ka përmbajtje eksklizive pikërisht nga vendi ku u sulmuan ...

Read More »

Ministri Nuhiu ofron dorëheqje (Video)

Ministri i Brendshëm Agim Nuhiu ofroi dorëheqjen e tij pasi pranoi se policia ka dështuar në ruajtjen e qetësisë dhe sigurisë së Kuvendit. Por Agim ...

Read More »

“Turma u vërsul drejt nesh. Nuk ishim të njoftuar me skenarin e LSDM-së” (VIDEO)

Lëvizja “Besa” nuk e ka votuar Talat Xhaferrin për kryeparlamentar edhepse ka qenë në sallë në momentin e dhënies së betimit. Ibrahimi tregon se turma ...

Read More »

Edhe dy deputetët e LSDM-së u ngritën në këmbë kur u këndua himni shqiptar, të BDI-së jo?

Deputetët shqiptarë të LSDM-së, Gjylymsere Kasapi dhe Muhamed Zeqiri janë ngritur në këmbë bashkë me deputetët e Lëvizjes Besa, në momentin kur deputeti Zeqirja Ibrahimi ...

Read More »