Maqedoni

Qeveria nxjerr në rrugë banorët e rajoneve të vërshuara që ishin strehuar në konvikte

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale e Maqedonisë ka marrë vendim që deri më 31 mars të gjithë banorët e lagjeve të vërshuara, të largohen ...

Read More »

Çarten mediat maqedonase, i gjuhen Canës, Ramushit, futbollistit boshnjak… (FOTO)

Mediat e regjimit në Maqedoni janë ashpërsuar kundër shqiptarëve duke lancuar shkrime, të cilat kanë për qëllim të shtojnë urrejtjen ndaj personaliteteve shqiptare, shkruan INA, ...

Read More »

VMRO-DPMNE: LSDM nuk ka kredibilitet të flasë për Spitalin ‘8 Shtatori’

VMRO-DPMNE, ka reaguar ndaj vlerësimit të LSDM-së lidhur me gjendjen në shëndetësi duke thënë se LSDM nuk ka kredibilitet të flasë për Spitalin ‘8 Shtatori’, ...

Read More »

Gruevski takon Merkelin në Maltë

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski së bashku me ministrin e punëve të jashte të Maqedonisë, Nikolla Popovskin kanë realizuar një takim me kancelaren gjermane Angela ...

Read More »

Kasami në ClickPlus, tregon a do të merr pjesë BESA në qeverinë LSDM-BDI

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në emisionin Click Plus në t21, theksoi se Lëvizja ësht♪7 e gatshme të kontribojë në qeverinë e re me ...

Read More »

Vuçiçi i frikëson serbët me “Skenarin e Maqedonisë” (VIDEO)

Me fotot e protestave të Maqedonisë të bashkuyar dhe aksionet e policisë maqedonase, kryeministri serb që është kanditat për president të Serbisë kërkon mbështetje për ...

Read More »

Qeveria e Maqedonise shpall konkurs per mbeshtetje financiare te shoqatave qytetare

Qeveria e Maqedonisë ka shpallur konkurs për mbështetje financiare të shoqatave qytetare me vlerë prej 50 milionë denarë, ose 800 mijë euro, transmeton ShqipWeb. Sipas ...

Read More »

Loja politike me zgjedhjet e parakohshme (VIDEO)

Partia e Nikolla Gruevskit insiston me çdo kusht për mbajtjen e zgjedhjeve të reja parlamentare bashkë me ato lokalet, si i vetmi shpëtim për dalje ...

Read More »

Vazhdon pagesa e subvencioneve nga programi i vitit të kaluar

“Vazhdojmë me pagesën e plotë të subvencioneve nga programi për vitin 2016”, deklaroi sot zv.ministri i bujqësisë, pylltarisë dhe ekonomisë së ujrave, Vanço Kostadinovski. Sipas ...

Read More »

Mehmeti: Nga Soros kanë perfituar edhe deputetët e VMRO-DPMNE-së

Ish-deputetja e BDI-së, Ermira Mehmeti, në profilin e saj në rrjetin social Facebook, ka shkruar lidhur me Sorosin dhe ndikimin pozitiv në Maqedoni, transmeton Gazeta ...

Read More »