Maqedoni

Nipi e vret gjyshen në Prilep

Mbrëmë në Prilep ka ndodhur një vrasje makabre, nipi ia merr jetën gjyshes së tij. Mbrëmë rreth orës 23:00 në rrugën “Borka Medaro” në Prilep, ...

Read More »

Kasami: Momenti i fundit që LSDM të merr hapa të guximshme (VIDEO)

Bilall Kasami tha se situata në vend është e komplikuar, por vlerëson se VMRO-DPMNE në këtë rast bën një blof, se sa në të vërtet ...

Read More »

10 milionë euro për lirimin e grupit të Kumanovës!? (Lajm-Video)

Policia ka shtuar masat e sigurisë nëpër burgjet ku po mbahen të akuzuarit për rastin e Kumanovës. Motiv i masave të tilla janë tentativat e ...

Read More »

Rreth 200 shqiptarë heqin dorë nga shtetësia e Maqedonisë!

Vetëm gjatë vitit 2016, në regjionin e Pollogut zyrtarisht kanë hequr dorë nga shtetësia e Maqedonisë gati 200 persona dhe për dallim nga vitet paraprake, ...

Read More »

LSDM: Gruevski e mori faturën nga populli

Nikolla Gruevski e mori faturën nga Maqedonia, thonë nga LSDM, duke reaguar ndaj deklaratës së sotme të liderit VMRO-DPMNE-së, transmeton ShqipWeb. “Qytetarët masivisht votuan për ndryshim ...

Read More »

Kumanovari në polici: Më ndihmoni, më ka ikur gruaja

Në policinë e Kumanovës dje është denoncuar zhdukja e një gruaje të re 29 vjeçare me inicialet S.A nga fshati Oblavçe, Nagoriçani i Vjetër, transmeton ShqipWeb. ...

Read More »

Gruevski: Populli nuk pranon t’i paguaj faturat e LSDM-së (VIDEO)

Kryetari i VMRO DPMNE-së Nikolla Gruevski edhe një herë duke përdorur protestën e qytetarëve tha se populli nuk do të lejojë që në kurriz të ...

Read More »

BEJTA: Pse Gruevski s’mund ta paramendojë veten si Buçkovski?!

Nënkryetari i BDI-së Nevzat Bejta ka një porosi për ish koalicionuesit e VMRO-DPMNE-së të cilët nuk mund ta paramendojnë veten në opozitë dhe status të ...

Read More »

Kadriu në ClickPlus: Nëse shumica kërkon ndryshim të pikës së rendit të ditës, kryesusi i seancës duhet ta ndryshojë (video)

 Profesori Osman Kadriu sonte në Click Plus në Tv21 duke folur për situatën politike u shpreh se  nëse shumica kërkon ndryshim të pikës së rendit të ...

Read More »

Alarmojnë qytetarët social të Maqedonisë: Që dy muaj jemi pa ndihma sociale (VIDEO)

Po mundohet që mbetjet e vërshimeve ti pastron në shtëpinë e tij…(Atmosferë) Të ardhura mujore ka vetëm ndihmën sociale, ku tash e dy muaj atë ...

Read More »