Maqedoni

BESA dhe Aleanca për Shqiptarët bashkojnë forcat në Zhelinë (FOTO)

Kandidati i Lëvizjes BESA për Komunën e Zhelinës, Blerim Sejdiu, sonte është takuar me aktivistët e Aleancës për Shqiptarët në këtë komunë. Në takim u ...

Read More »

(VIDEO) Sela: Koalicioni Aleancë me BESË do e pastrojë skenën politike

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela gjatë një takimi me degën e Lëvizjes BESA në Strugë, tha se bashkëpunimi mes dy subjekteve është i ...

Read More »

“LSDM, duart larg vullnetit të shqiptarëve, Zaev të jetë neutral në rrethin e dytë”

Pas ndërhyrjes së thellë që e bëri VMRO-ja në kampin shqiptar në vitin 2006, kur PDSH-ja hyri në Qeveri pa e pasur verdiktin e qytetarëve ...

Read More »

Këta janë projektet e Bilall Kasamit për banorët e f. Poroj

Ju falenderohem banorëve të f. Poroj për mikëpritjen e ngrohtë dhe masovike që na bënë sonte. Së bashku me bartësin e listës së këshillit Komunal, ...

Read More »

Bilall Kasami : Mirëmëngjesi #TeutaArifi

Sot në ditën botërore të zemrës, afër spitalit shohim çerdhe mbeturinash. Mirëmëngjesi @TeutaArifi #çkaUPremtu #ÇkaUBë   Sot në ditën botërore të zemrës, afër spitalit shohim ...

Read More »

Dëbërca i jep mështetje të madhe Blerim Sejdiut të BESËS

  Blerim Sejdiu sonte para banorëve të Dëbërcës prezantoj projektet e tijë konkrete rreth problemëve të atij vendi. Ajo që vlen të theksohet është se ...

Read More »

Nga pres-konferenca e organizuar nga kandidatati për Kryetar të Komunës së Çairit, Dr. Zeqirija Ibrahimi

Read More »

Bilall Kasami sonte shpalos projektet para banorëve të lagjes Drenovec

Bilall Kasami sonte realizon takim me banorët e Lagjes Drenovec Kandidati i Lëvizjes Besa për Komunën e Tetovës Bilall Kasami dhe bartësi i listës së ...

Read More »

Vitin e ardhshëm pritet hapja e Parkut teknologjik në Shkup

Ministri për shoqëri informatike dhe administratë, Damjan Mançevski sot në Konferencën për zgjidhje inovative dhe trende TIK deklaroi se shteti do të investojë në një ...

Read More »

Reagon komuna e Çairit ndaj akuzave të Lëvizjes Besa

Ndaj akuzave të BESËS ka reaguar Komuna e Çairit, nga e cila i quajnë akuzat si shpifje dhe pjesë e fushatës zgjedhore. Qytetarët janë dëshmitarë ...

Read More »