Kuriozitete

Shkencëtarët më në fund kanë shpjegim për fenomenin DEJA VU

Shkencëtarët mund të kenë një shpjegim të ri për një ndër vetitë më të çuditshme të trurit – fenomenin e deja vusë.  Profesori skocez Akira ...

Read More »

Nëna kineze vesh vajzën e saj me veshje kombëtare shqipëtare (Foto)

Fotografja e njohur me prejardhje kineze, Laura Izumikawa, njihet me fotografitë që ajo i realizon duke i pasqyruar veshjet e ndryshme të botës. Personazh gjithmonë ...

Read More »

“A më dëgjon?” Nëse dëgjoni këto fjalë, mbylleni menjëherë telefonin. Ja pse

Nëse dikush ju merr në telefon dhe pyet “A më dëgjon?”, mbyllni menjëherë telefonin. Një mashtrim masiv me origjinë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ...

Read More »

Një histori e jashtëzakonshme: ‘…Kjo bënte që ai të më përdhunonte më shumë’ (FOTO)

Në një video të re, Elizabeth Smart ka zbuluar se pornografia bënte që rrëmbyesi i saj të bëhej seksualisht agresiv dhe ta përdhunonte më shumë ...

Read More »

Ja kush janë kafshët më inteligjente sipas Kuranit

Kurani dhe Suneti i Muhamedit flasin për gjërat kryesore të natyrës: ujin,Tokën faunën dhe florën si dhe kohën. Gjashtë sure në Kuran mbajnë emrin e ...

Read More »

Ish-agjenti britanik tregon se si rekrutohen dhe stërviten spiunët profesionistë

Sa herë që Methju Dan (Matthew Dunn) shkon në një restorant, ai kërkon një tavolinë ne cep me shpinën nga muri. Ky zakon është një ...

Read More »

Pas “shqiptarit më të urryer në SHBA”, një tjetër kompani çon në “stratosferë” çmimin e një ilaçi

Vitin e kaluar u bë bujë e madhe për shkak të rritjes së papritur të një ilaci nga Martin Shkreli. Këtë vit po ndodh e ...

Read More »

Skuadra e tij luan ndeshjen e jetës, portieri ha byrek gjatë ndeshjes (FOTO)

Skuadra e Ligës së 5-të në Angli Sutton United, luajti mbrëmë ndeshjen më të rëndësishme në historinë e saj, por nuk mundi të bënte surprizën ...

Read More »

Rrëfen Papa Françesku: Kur isha i vogël doja të bëhesha kasap

Papa Françesku, teksa ka mbajtur një takim me disa fëmijë adoleshentë gjatë vizitës në famullinë romake të Shën Marisë Jozefa, zbuloi disa sekrete të tij ...

Read More »