Kuriozitete

Profesionet që ju çojnë në vetëvrasje

Gratë të cilat punojnë në kulturë, media dhe sport dhe meshkujt që punojnë në ndërtimtari janë më të rrezikuarit për të bërë vetëvrasje, thonë të ...

Read More »

Disa truqe shtëpiake që na lehtësojnë jetën (VIDEO)

Ju paraqesim disa nga idetë gjeniale që do të lehtësojnë jetën tuaj. Për shembull, a e keni ditur se duke vënë tre sfungjerë për larjen ...

Read More »

E bujshme: Islami do të bëhet feja më e madhe në rruzullin tokësor

Islami është feja e dytë më e madhe në botë, pas Krishterimit. Por, kjo mund të ndryshojë nëse trendet aktuale demografike vazhdojnë, thuhet në një ...

Read More »

Gjendet një diamant 706 karatësh (FOTO)

Një pastor kristian, që punonte në një minierë në Sierra Leona ka zbuluar një diamant 706 karatësh, ndër më të mëdhenjtë të zbuluar deri më ...

Read More »

Luftë mes qenve dhe leopardit, shikoni çfarë ndodh (VIDEO)

Një përplasje që rrallë herë mund ta shikoni. Një leopard sulmohet nga katër qen në Namibi dhe më pas qëllohet me armë zjarri nga një ...

Read More »

Burri i zemëruar godet me fuoristradë fëmijën për t’i “dhënë një mësim”! (VIDEO)

Kjo video tregon momentin kur një automjet fuoristradë e zezë merr një kthesë të pazakontë dhe ndjek dy djem që po luajnë në rrugë. Nëse ...

Read More »

Ja çfarë duhet të bëni nëse ngecni në ashensor (VIDEO)

Është e vështirë të mendojmë se një ditë, krejt rastësisht, mund të ngecim në një ashensor, dhe nuk do të kemi ndihmë nga askush. Ky ...

Read More »

Befasohen ekspertët, mbi 200 balena janë mbledhur në një vend (FOTO)

Në brigjet e Afrikës së Jugut janë mbledhur në mënyrë misterioze grupe të mëdha balenash dhe askush nuk po e di arsyen. Shkencëtarët e Cape ...

Read More »

14 vjeçarja u detyrua të bënte seks me 1000 meshkuj

Një adoleshente në Philadelphia ka paditur një motel për trafikim me njerëz, pasi ajo ishte detyruar që të kryente marrëdhënie seksuale me më shumë se ...

Read More »

Kjo foto e burrit plak që ushqen gruan e sëmurë, ka prekur të gjithë

Dashuria nuk ka moshë dhe kur fsheh pas ndjenja të sinqerta, arrin të kalojë çdo pengesë. Këtë gjë e kanë treguar dy të moshuar, ai ...

Read More »